Windows 10 dan Windows 8 e geçiş

UnLegitDGN

Yeni üye
25 Eyl 2023
27
3
Ev
Hocam iyi günler

Gerek çevrem gerek ise yazılımdan anlayan arkadaşlarım bilgisayarlarının özellikleri düşük ama bazı oyunlarda daha fazla fps alıyorlar arkada rahatlıkla discord sesde durup bi yandan indirme ya da araştırma yapabiliyorlar ve hepside windows 8 kullanıyor ama ben windows 10 ile bunların gramını yapamıyorum sizce geçmeyelimiyim ?

İşlemci : İntel Celeron N3060
Ram : DDR3 4GB RAM

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,396
949
İşlemci zaten çok yeni değil bence win8 geçisini bir an önce yapmalısınız hem daha rahat hemde daha çok performans alırsınız

aslan aslan

Basın&Medya Ekibi Asistanı
1 Şub 2023
653
247
Çokta Zor Bir iş değil yapman gereken sadece. Dosyaları yedekleyip flaşın içine Windows 8 kurup kurmak.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
Hocam iyi günler

Gerek çevrem gerek ise yazılımdan anlayan arkadaşlarım bilgisayarlarının özellikleri düşük ama bazı oyunlarda daha fazla fps alıyorlar arkada rahatlıkla discord sesde durup bi yandan indirme ya da araştırma yapabiliyorlar ve hepside windows 8 kullanıyor ama ben windows 10 ile bunların gramını yapamıyorum sizce geçmeyelimiyim ?

Selamlar
Microsoft Windows 8 ve 8.1 sürümlerine desteği sonlandırdı. Bu nedenle işletim sisteminizi bir alt sürüme düşürmenizi tavsiye etmiyorum. sırf oyun oynamak uğruna verilerinizi tehlikeye atabilirsiniz yine de karar sizin tabi ki :)

Windows 8'i önermelerinin temel nedeni düşük RAM kullanımıdır, ancak Windows 10 da stabil çalışan bir işletim sistemidir ve sürekli performans güncellemeleri alır. Bilgisayarınıza gereksiz programlar yüklemezseniz, veya anakartınızın kaç gb ram'e kadar desteklediğini öğrenerek takviye yaparsanız Windows 10 sürümünde aynı verimi alabilirsiniz.
(Ek Olarak SSD Kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.)​

UnLegitDGN

Yeni üye
25 Eyl 2023
27
3
Ev
Selamlar
Microsoft Windows 8 ve 8.1 sürümlerine desteği sonlandırdı. Bu nedenle işletim sisteminizi bir alt sürüme düşürmenizi tavsiye etmiyorum. sırf oyun oynamak uğruna verilerinizi tehlikeye atabilirsiniz yine de karar sizin tabi ki :)

Windows 8'i önermelerinin temel nedeni düşük RAM kullanımıdır, ancak Windows 10 da stabil çalışan bir işletim sistemidir ve sürekli performans güncellemeleri alır. Bilgisayarınıza gereksiz programlar yüklemezseniz, veya anakartınızın kaç gb ram'e kadar desteklediğini öğrenerek takviye yaparsanız Windows 10 sürümünde aynı verimi alabilirsiniz.
laptop kullanıyorum hocam bide desteği kesilse bile gerekli bilgilerimi ya da fotoğraflarımı flash belleğe kaydettim ve win8 yüklicem diye bilgisayar bozulmaz dimi :D

Selamlar

ve güncelleme geldimi hiçbir değişiklik göremiyorum ve ayrıca laptop olduğundan anakartımın modelini ya da hangi marka olduğunu bilmiyorum.

ACE Veen

Uzman üye
4 Şub 2023
1,100
554
Belirsiz
Hocam iyi günler

ben ubuntuyum hiçbirini yapamıyorum

Nemesa

Katılımcı Üye
15 Şub 2023
285
131
System32.exe/nemesaxploit
Hocam iyi günler

Biraz daha eskiye dayanabilirsen win7 ye kadar düşürebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.