Windows 10 Enterprise LTSC Evaluation Etkinleştirme

BEYAZBRUSH

Yeni üye
7 Haz 2019
4
2
Selamun Aleyküm arkadaşlar bugün sizlere Windows 10 Enterprise LTSC Evaluation 21h2 version' u nasıl etkinleştireceğinizi adım adım anlatacağım;

Not: bu windows yapısı 90 günlük denemek içindir, slmgr komutları falan hata veriyor. Amacımız bunu atlatmaktır bize gerekli olan şey sku dosyalarıdır.

Adım 1:
Çalıştırı açınız açmak için Win + R tuşlarına basın
Ardından şunu girin:
C:\Windows\System32\spp\tokens\skus Enterleyin.

Adım 2: indireceğiniz rardaki dosyaları açtığınız klasöre atınız
Indirme Linki:

Adım 3: dosyaları skus klasörüne taşıdıktan sonra cmd' yi yönetici olarak açınız vereceğim kodları kopyalayıp yapıştırınız;
Kod:
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /rilc
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /upk >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /ckms >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /cpky >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /ipk M7XTQ-FN8P6-TTKYV-9D4CC-J462D
sc config LicenseManager start= auto & net start LicenseManager
sc config wuauserv start= auto & net start wuauserv
clipup -v -o -altto c:\
echo
Adım 4: artık windowsunuz cmd ile etkinleştirmeye hazırdır slmgr /ipk komutunu kullanarak etkinleştiriniz.

Hayırlı Günler.

Mertoktay5

Üye
5 Ara 2021
227
95
Selamun Aleyküm arkadaşlar bugün sizlere Windows 10 Enterprise LTSC Evaluation 21h2 version' u nasıl etkinleştireceğinizi adım adım anlatacağım;

Not: bu windows yapısı 90 günlük denemek içindir, slmgr komutları falan hata veriyor. Amacımız bunu atlatmaktır bize gerekli olan şey sku dosyalarıdır.

Adım 1:
Çalıştırı açınız açmak için Win + R tuşlarına basın
Ardından şunu girin:
C:\Windows\System32\spp\tokens\skus Enterleyin.

Adım 2: indireceğiniz rardaki dosyaları açtığınız klasöre atınız
Indirme Linki:

Adım 3: dosyaları skus klasörüne taşıdıktan sonra cmd' yi yönetici olarak açınız vereceğim kodları kopyalayıp yapıştırınız;
Kod:
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /rilc
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /upk >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /ckms >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /cpky >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /ipk M7XTQ-FN8P6-TTKYV-9D4CC-J462D
sc config LicenseManager start= auto & net start LicenseManager
sc config wuauserv start= auto & net start wuauserv
clipup -v -o -altto c:\
echo
Adım 4: artık windowsunuz cmd ile etkinleştirmeye hazırdır slmgr /ipk komutunu kullanarak etkinleştiriniz.

Hayırlı Günler.
Ellerine saglik

27 Ocak 2023
68
11
Bu kodlar Windows işletim sisteminizde bir lisans anahtarı yükleme ve aktifleştirme işlemlerini gerçekleştirir. Bu kodları çalıştırmak için Command Prompt veya PowerShell kullanmalısınız. Ancak, lisans anahtarınızın geçerli ve lisanslı olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca, bu kodları kullanmadan önce sisteminizi yedeklemelisiniz, çünkü yanlış kullanım sonucunda sistem hataları oluşabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.