Çözüldü windows 10 geçme Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592

albayturk

Üye
9 Eyl 2015
116
0
Sisteminizde SSD eğer yoksa Kesinlikle önermem çünkü Windows 10'u kullanmaya başladıktan 2 Gün sonra HDD sürekli %100 hiçbir işlem yapamıyorum, yardım edebilir misiniz diyerek konu açabilirsiniz. En stabil ve hızlı sistemin Windows 8.1 olduğuna inanıyorum yinede karar sizin. İyi forumlar

Merhaba değerli üyemiz, pc niz de 6 gb ram ile win 10 kasmayacağını düşünüyorum. Çünkü kapasite yüksek.

Rahatça kullanabilirsiniz.

Açıkcası sistemin kapatitesiyle hiçbir alakası yok eğerki arkadaşın HDD si 5400rpm'se vay haline. Kendi sistemim 12 Gb Ram i7 4700HQ ve GTX 950M Çift fan Ekran kartlı ve 7200rpm dönüş hızına sahip ve bu halde ne stabilitesi var nede bir kullanışlılığı Disk sürekli %80-100 arasında W8.1 candır. servet06

Son düzenleme:

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Merhaba değerli üyemiz,
sistem özelliklerinizin Windows 7'den Windows 10'a geçmeye uygundur. Windows 10 gereksinimleri ve sistem özelliklerine bakmak için TIKLA. Ayrıca Windows 10 Performance Edition kullanarak bilgisayar performansını bir kat daha yükseltebilirsiniz.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592

Açıkcası sistemin kapatitesiyle hiçbir alakası yok eğerki arkadaşın HDD si 5400rpm'se vay haline. Kendi sistemim 12 Gb Ram i7 4700HQ ve GTX 950M Çift fan Ekran kartlı ve 7200rpm sahibim ne stabilitesi var nede bir kullanışlılığı Disk sürekli %80-100 arasında W8.1 candır. servet06

2 gb ram ve 2 gb ekran kartı ile sadece xp kullanılabilen bir sistemde windows 10 kullanmış bir kişi olarak hdd ile alakalı birşey olduğunu düşünmüyorum. Windows 10 kaldırmasa bende kaldırmazdı ddr2 667 mhz sistemde çalışıyor tıkır tıkır :) 6 gb ram var üyemiz de sorun olacağını hiç sanmıyorum.

Son düzenleme:

WilkeSTHT

Katılımcı Üye
25 Mar 2018
769
0
Bir Kaç Ay Önce Win10 Kullanıcısıydım Ve Gün Geçtikçe Mavi Ekran Hataları Vermeye Başladı. Tekrar Win7`e geçtim Ve Memnunum :)

albayturk

Üye
9 Eyl 2015
116
0
2 gb ram ve 2 gb ekran kartı ile sadece xp kullanılabilen bir sistemde windows 10 kullanmış bir kişi olarak hdd ile alakalı birşey olduğunu düşünmüyorum. Windows 10 kaldırmasa bende kaldırmazdı ddr2 667 mhz sistemde çalışıyor tıkır tıkır :) 6 gb ram var üyemiz de

Stabil olmasaydı zaten Microsoft Sistemin üzerinde bu kadar çalışma yapmaz ve neredeyse her sisteme uygun hâle getirmezdi. Benim burada sunduğum arzu edersiniz ki mîsal kendi sisteminizde W8.1 i yükleyip Pc'nin açılış süresi ve programların verdiği tepkiyi W10 da karşılaştırırsanız dediğimi anlarsanız ki bununda tek nedeni var Sistemin Okuma ve Yazma hızları bunun problemide Harddisklerdir. Son olarak üyemiz W10 u kullanabilir ama Stabil ve kendisi için problem yaşatmayacak bir sistem varsa buda W8.1 dir açıkçası. Diğer türlü ben burada W10 deseydim bu bir tavsiye olmaz aksine kurduğu sistemle kendi başına uğraşacağı öneri olurdu. :)

Son düzenleme:

Dolalowy

Üye
19 Ağu 2017
229
0
Stabil olmasaydı zaten Microsoft Sistemin üzerinde bu kadar çalışma yapmaz ve neredeyse her sisteme uygun hâle getirmezdi. Benim burada sunduğum arzu edersiniz ki mîsal kendi sisteminizde W8.1 i yükleyip Pc'nin açılış süresi ve programların verdiği tepkiyi W10 da karşılaştırırsanız dediğimi anlarsanız ki bununda tek nedeni var Sistemin Okuma ve Yazma hızları bunun problemide Harddisklerdir. Son olarak üyemiz W10 u kullanabilir ama Stabil ve kendisi için problem yaşatmayacak bir sistem varsa buda W8.1 dir açıkçası. Diğer türlü ben burada W10 deseydim bu bir tavsiye olmaz aksine kurduğu sistemle kendi başına uğraşacağı öneri olurdu. :)

kararsız bıraktın beni hocam

M4K4R

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
4,368
3
Sistem gereksinimleri
İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
RAM: 32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 20 GB
Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da sonrası
Ekran: 800x600

Bence sorun yaşamazsınız daha fazla bilgi için https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-10-specifications

---------------------------------------

Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.