Windows 10 güncellemesi notebookumu bozuyor

JustLookMe

Katılımcı Üye
6 Nis 2012
636
0
Nereye
Arkadaşlar iyi günler.
Ben Acer a515-41g-t48q model acer marka bir notebook aldım ve bilgisayar win10 yüklü geldi ancak ilk haftadan beri bilgisayar kendini hiç bir uyarı veya hata vermeden yeniden başlatıyordu, sistem hatalarında yeniden başlatmayı kapattım, bios vs güncelledim yine düzelmedi. Garantiye gönderdim donanımsal arıza yok win10 yineden kuruldu denip gönderildi ve ben sorunun windows 10 a ait bir güncellemeden olduğunu keşfettim çünkü bilgisayar garantiden geldiğinde düzelmişti ancak windows update tekrar güncelleme yapana kadar. Sonra hizmetler menüsünden otomatik güncellemeleri kapattım ancak yine de önemli gümcelleştirme adına başka güncelleştirmeler yüklemeyr devam ediyor ve tam sorunu çözdüm derken az önce yeni bir güncelleme başlattı ve uyarı vermeden tekrar yeniden başlatıp güncellemeyi kurdu.

Windows 10 un bu saçma güncellemelerinden bıktım bana öyle bir çözüm bulun ki windows kesinlikle benden izinsiz o saçma güncellemeleri yapmasın 2400 tl verdim her şeyi güzel bir notebook ama windows 10 yüzünden elimde kalacak bıktım artık!

Son düzenleme:

Aksaz 5

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
557
0
Notebook'unu tekrar win10 yapıp otomatik güncelleştirmeleri kapatırsan sanırım güncelleme yapmaz sorunun şimdilik çözülmüş olur. Fakat nereye kadar böyle gider? Yazılımsal bir sorun olması ihtimal. Servis nasıl sorun yok diyip sadece format atıp göndermiş acaba geri, tekrar yollamanı öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.