Çözüldü Windows 10 key hakkında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
30 Eyl 2017
110
0
30
Khazad Dum
Öncelikle merhabalar

Bir kaç zaman önce Orjinal windows 7 home bilgisayarımı windows 10 'a yükseltmiştim ve orjinal bir şekilde kullanıyordum ki halen de kullanıyorum.

Lakin ben format atmak istiyorum , fakat elimde windows 7 home keyi mevcut değil , nasil olduysa kasadan silinmiş ve mevcut işletim sistemim yukarıda da belirttiğim gibi windows 10 home.

Biraz araştırma yaptıktan sonra dijital lisans olarak kaldığını gördüm , şimdi ben windows 10 home yüklersem dijital lisans olduğu için key girmem gerekmiyor direk orjinal olacak lakin aksi durum da
key isterse ne yapabilirim.

Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden şükranlarımı sunuyurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
30 Eyl 2017
110
0
30
Khazad Dum
Merhaba değerli üyemiz, eğer key isterse microsoft ile iletişim kurup kendilerinden destek alabilirsiniz. Digital lisans araştırdığım kadarıyla 1 formatta silinen birşey değil, sorun çıkartacağını sanmıyorum.

hocam bu dijital lisans mac adresi ile mi eşleşiyor da sonrasında formatta key istemiyor tam olarak nedir biraz açabilirmisiniz zamanınız var ise !

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
hocam bu dijital lisans mac adresi ile mi eşleşiyor da sonrasında formatta key istemiyor tam olarak nedir biraz açabilirmisiniz zamanınız var ise !

Windows 10'a güncellenmiş Windows 7, 8 ya da 8.1 OEM lisansı bu sisteme bağlanacak ve hiçbir biçimde transfer edilebilir olmayacak.

Windows 10'a güncellenmiş Windows 7, 8 ya da 8.1 perakende lisansı da bu sisteme bağlanacak ve bu Windows 10 ürününü aynı Windows 7, 8 ya da 8.1 lisansını kullanarak yeni bir cihaza taşımanız mümkün olmayacak.

OEM Lisans Koşulları

Windows lisansı, Windows'un fabrikada yüklendiği bilgisayara kalıcı olarak atanır. Bu bilgisayar, "Lisanslı Bilgisayar" olarak geçer. Başka bir deyişle OEM lisans zimmetlendiği bilgisayarla beraber yaşar ve onunla beraber ölür. Hiçbir koşulda başka bir bilgisayarda kullanılamaz.

"Lisanslı Bilgisayar"da Majör parça değişimleri yapamazsınız. Eğer örneğin, arıza dolayısıyla anakart değişimi gibi bir olay yüzünden Windows'u etkinleştiremezseniz telefon ile etkinleştirmeyi deneyin. Bu da olmazsa durumunuzu Microsoft Türkiye'ye dürüst ve açık bir şekilde bildirin.

OEM lisanslı Windows'u "Lisanslı Bilgisayar" üzerinde bir seferde en fazla iki işlemci üzerinde kullanabilirsiniz. Yazılımı başka bir bilgisayarda kullanamazsınız.

Windows'u "Lisanslı Bilgisayar" üzerinde "aynı anda" yalnızca bir kişi kullanabilir. (Kullanıcı hesapları ile karıştırmayın.)

Uzaktan Yardım kullanarak bir oturumu paylaşmak üzere lisanslı bilgisayara yüklenmiş Windows'a diğer bir bilgisayardan erişebilir ve bu yazılımı uzaktan kullanabilirsiniz. "Oturum" Windows ile, doğrudan veya dolaylı olarak, giriş, çıkış ve görüntüleme çevre birimlerinin herhangi bir birleşimini kullanarak etkileşim kurabilme anlamına gelir.

32 bit ve 64 bit gibi birden çok sürüm içinden bir seferde yalnızca bir sürüm kullanabilirsiniz. Üretici veya yazılımı yükleyen taraf, dil sürümleri arasında bir kerelik seçim yapma seçeneği sunarsa yalnızca seçtiğiniz dil sürümünü kullanabilirsiniz.

Windows oturumunuzu en fazla 5 harici ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Yazılımın tek bir yedek kopyasını oluşturabilirsiniz. Bunu yalnızca yazılımı lisanslı bilgisayara yeniden kurmak için kullanabilirsiniz.

30 Eyl 2017
110
0
30
Khazad Dum
Bilgisayara girilen lisans kodunu gösteren programlar mevcut, bu programı pc ye kurarak lisans kodu aldıktan sonra denemelisiniz. Şimdi ben size istemez desem sonra isterse söylediklerim yanlış olmuş olur.

Siz en iyisi lisans kodunu öğrenin, not alın ve ondan sonra dediğiniz işlemi yapın.

Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Allah razı olsun , hayırlı geceler.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
KONU KİLİTLENEBİLİR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.