Windows 10 pc'ye windows 7 yükleme hk.

KnoxRTE

Üye
24 Mar 2018
52
0
Arkadaslar bilgisayarimi bilgisayarciya götürdüm windows 10 yüklüydü windows 7 yükletmek istedim senin bilgisayar 10 yüklü buna bidaha 7 yüklenmez dedi iso yoluyla win7 yüklenmez mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
Bak ben sana tarif edeyim.

Önce DVD' ye veya USB ye WINDOWS 7 ISO dosyasını yazdır.

Daha sonra boot menüsünden önyukleme yap.

Yükleme ekranı geldiğinde hangi diske yükleme yapacağını soracak sana. Sen bütün diskleri sil ve tek disk yap.

Sonra o diske yükleme yapmak için seç. Sana diyecekki win7 nin çalışması için bazı dosyalar için küçük bellek ayrilcak.

Sende tamam deyip devam et ve kurulum başlayacaktır.

Windows 8 ve üzeri UEFI biçimini kullanıyor.

Win7 sistemini boot etmek için legacy biçimine çekmen gerekebilir. Bios ayarlarindan bunu yapabilirsin görmezse. Hala boot edemiyorsan dvd veya usb'yi elindeki format dosyani boot edilebilir şekilde yazdirmamissin demektir.

36boysw

Üye
26 Mar 2018
162
0
Nasıl yüklenmiyor ya.. Bilgisiz cahil cühela birine verirsen yükleyemez tabi al bir tane 8 GB Usb Win7 iso indirip Rufusla yazdır. Biosa girecek kadar PC bilgin yoksa zaten forumdan da cık boşa yaşama

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Windows'un sürümünü ister yükseltir, ister düşürürsünüz. Kullandığınız işletim sistemi bunun için elverişlidir, yapmanız gereken tek şey; Windows7 .iso dosyasını USB/CD-DVD bunlardan herhangi birine yazdırmak ve sonrada genel format takibini gerçekleştirerek istediğinize ulaşmanız. Windows7 yerine; Windows Xp, Vista, Windows8, 2000...'de kurabilirsiniz. Yani neyi isterseniz Linux dahi kurulup kullanıma uygundur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.