Windows 10 | Sanal Ram Oluşturma | Performans Ayarı |

14 Nis 2019
172
1
İstanbul
Windows 10 Sanal Ram Oluşturma
Öncelikle Bu bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere basıyoruz ve gelen pencereden gelişmiş sistem ayarlarını seçiyoruz.

Gelen pencereden ayarları seçiyoruz.

Önümüze yeni gelen pencereden gelişmişe basıyoruz ve değiştir seçeneğine tıklıyoruz.

Gelen pencereden "tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet" tikini kaldırıyoruz ve özel boyutu seçiyoruz. Başlangıç boyutu (MB) ve en büyük boyut (MB) kısmına ram inizi 1024 le çarpıp iki kısımada o mb ı yazın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra AYARLA seçeneğine basıp TAMAM a basın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman aktifleşmiş olacak. En başta kendi çapında ayarlamalarını hazırladığı için 4 5 dakika biraz yavaş olabilir. Ama sonra hızlanacaktır. Eğer işinize yaradıysa TEŞEKKÜR butonunu kullanıp, eleştiriniz varsa HIZLI CEVAP kısmından iletebilirsiniz. İyi günler THT AİLESİ !

8 Ocak 2017
111
0
peki bunu yapınca bilgisayara bir zararı olacak mı ve bu bize oyunlarda vs performans artışı göstereckmi ?

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Aslında görürsünüz bilemem ben zararını görmüştüm ama siz bilirsiniz birazcık para verip ram alabilirsiniz.

TitanB

Üye
22 Ağu 2016
68
0
Ankara
Ben yaparken senin seçtiğin C: sürücüsünün olduğu yerde bir de D: sürücüsü çıkıyor ikisine de aynı ayarları mı yapmalıyım yoksa sadece C: yapsam yeter mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.