Windows 10 Sıfırlanırken Takılıyor

AOSTR

Uzman üye
30 Tem 2016
1,325
3
Wroclaw
Merhabalar gece 03:00’te Windows sıfırlaması başlattım. Sabaha biter deyip açık bıraktım fakat bu saate kadar hala bitmemiş. Üstelik %63’te takılı bekliyor. Ne yapmam gerek? Daha kötü sistem özellikli laptopum daha hızlı sürmüştü...

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
sıfırlamaya bekleyene kadar usb flash belleğe rufus ile boot yapsan max 30 dk alır boot yapmak , sonra flash bellek ile windows 7 üstü işletim sistemi kurmak 30 dk alır en fazla
zamandan tasarruf edin , ben beklemem sıfırlamam direk format atarım hem hızlanıyor hem daha kısa sıfırlamaktan

TombSt10e

Yeni üye
22 Ocak 2019
23
0
Pc de çok fazla dosya varsa bu doğal olarak uzun sürecek ben bir seferinde 6 saat beklemiştim bu gayet doğal birşey, takılması ise aslında takılmıyor aslında ilerliyor sadece % değişmiyor

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
247
İstanbul
bilgisayar da bulunun veriye göre değişiyor o güncelleme. Ben geçen aynısını yaptım bende da başka bir hata verdi ama yüz de kısmında takılıyorsa sıkıntı yapma o kendi yükleniyor ben yaptığım da 8 saat sürmüştü kolay bir işlem değil o yüz den bir daha dene derim.

AOSTR

Uzman üye
30 Tem 2016
1,325
3
Wroclaw
sıfırlamaya bekleyene kadar usb flash belleğe rufus ile boot yapsan max 30 dk alır boot yapmak , sonra flash bellek ile windows 7 üstü işletim sistemi kurmak 30 dk alır en fazla
zamandan tasarruf edin , ben beklemem sıfırlamam direk format atarım hem hızlanıyor hem daha kısa sıfırlamaktan

İptal edip format atsam herhangi bir zararı olur mu?

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
İptal edip format atsam herhangi bir zararı olur mu?

Öncelikle Merhaba

Önerim Format Atmanızdır . Eğer D: (Yedek) Disk Bölümü Açmamış iseniz kesinlikle diski başka bir bilgisayara bağlıyıp verileri kurtarmanız gerekir . Eğer D: Bölümünüz var içerisine önceden yedek attığınız birşeyler var ise Format Atarken Disk 2 Olan Sonradan Açılmış Olandır Yani D: Diskidir . Bunun Boyutuna Görede Anlayabilirsiniz . Ve o diski sıfırlamadan Disk 1 veya 0 Olanı silerseniz oradan formata devam etmelisiniz . Yani kısacası Yedek Attığın Diski Bulman Gerekiyor dediğim gibi genelde disk 2 sonradan açılan ve boyutuna göre belli eder kendini . Uzun lafın kısası O Yedek diskine dokunulmayacak lan ! :) :) Bu yoldan devam ederseniz asla veri kaybı yaşamazsınız .

İyi Forumlar

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.