windows 10 usb ile kurul sırasıda turuncu ekranda tire hatası

WYSTL

Üye
17 Nis 2015
230
0
windows 10 u media creation tool ile usbye kurdum ayarları yaptımktan sona bilgisayarı usbden başlatmaya çalışırken ilk başta siyah ekranda yanıp sönen tire geliyor bir süre bekledikten sonra turuncu ekran yukardan aşağıya beyaz çizgiler ve yine yanıp sönen tire ve böyle kalıyor sorun nedir acaba?

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
835
159
Liverpool UK
Kurulum dosyasında hata olabilir. Iso dosyasını Rufus ile usb'ye yazdırmayı deneyin. Daha sonrasında yine aynı işlemleri uygulayacaksınız. Düzeleceğine inanıyorum çünkü yazılımsal bir hataya benziyor.

WYSTL

Üye
17 Nis 2015
230
0
Kurulum dosyasında hata olabilir. Iso dosyasını Rufus ile usb'ye yazdırmayı deneyin. Daha sonrasında yine aynı işlemleri uygulayacaksınız. Düzeleceğine inanıyorum çünkü yazılımsal bir hataya benziyor.

Media creation tool kurulumu uefi olarak yapıyormuş benim bilgisayarım uefi destekli değil windowsun orjinal sitesindede iso indirme yoktu sadece aracı indiriyodu internetten araştırdım chromeden f12 basıp ıpad ile görüntüleyince indirilebiliniyor şuanda iniyor daha sonra rüfus ile deneyeceğim umarım çözülür çözülürse yazarım buraya aynı sorunu yaşayan arkadaşlara bi faydası olur

Media creation tool kurulumu uefi olarak yapıyormuş benim bilgisayarım uefi destekli değil windowsun orjinal sitesindede iso indirme yoktu sadece aracı indiriyodu internetten araştırdım chromeden f12 basıp ıpad ile görüntüleyince indirilebiliniyor şuanda iniyor daha sonra rüfus ile deneyeceğim umarım çözülür çözülürse yazarım buraya aynı sorunu yaşayan arkadaşlara bi faydası olur

düzelmedi malesef halen aynı kayafı yemek üzereyim sabah arkadaşın laptobuda gei vercem dahada bişey indirme şansımda olmayacak kaldı böyle pc

düzelmedi malesef halen aynı kayafı yemek üzereyim sabah arkadaşın laptobuda gei vercem dahada bişey indirme şansımda olmayacak kaldı böyle pc

Arkadaşlar sorunu şu şekilde çözdüm daha önce bilgisayarımı hiç usbden win 8 veya win 10a formatlamamıştım ama daha önce win 7 ye formatlamıştım şu anda win 7 ye formatlayabiliyorum artık mecburen yükseltme yapcam bunun nedenini bilen biri söyleyebilimi hem öğrenmiş olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.