Windows Windows 10 üzerinde klavye ve mouse hareketlerimi bir den fazla pencerede etkin kılabilir miyim?

speedyman1

Yeni üye
25 Haz 2009
6
0
Merhabalar,

Konu başlığında da dediğim gibi klavye ve mouse ile yaptıklarımı sadece açık olan pencerede değil de birden fazla pencerede etkin kılmamızın bir yolu var mıdır? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Merhaba,

Sorunuzu anlamak ve biraz daha netleştirmek adına soruyorum;

Klavye ve mouse aynı anda iki farklı pencere içinde hareket etmesini mi istiyorsunuz?

speedyman1

Yeni üye
25 Haz 2009
6
0
evet. klavye ve mouse ile yaptıklarımın aynı anda 2 pencerede de olmasını istiyorum. yan yana iki pencere de olabilir veya görünürde tek pencere fakat 2 pencerede de etkin olmasını sağlamakta olabilir.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Tekrar Merhaba,

Anladığım kadarıyla ikiz ekran görüntünüz var ve tek hamle ile çift işlem yapmayı amaçlıyorsunuz.

Doğrusu sorunuz ve ilgili konunuz çok yaratıcı ancak bir o kadar da basit.

Size Python dilinde yazılmış Multi Actions Mouse&Keyboard programını incelemenizi öneririm.

Aşağıda ki link programın kodlarını, işlevini ve hangi amaçlar doğrultusunda oluşturulduğunu detaylıca anlatacaktır.

Link ==> AXPA

speedyman1

Yeni üye
25 Haz 2009
6
0
öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Tek ekran kullanıyorum ikiz ekran görüntüm olmadan da yapılabilir mi ?.

edit: attığınızdan beri inceliyorum fakat nasıl kullanabileceğim hakkında bir fikir oluşturamadım yüklemek için yardım etme şansınız var mıdır ?

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.