Windows 10 Wifi

tutefix

Üye
28 Eki 2019
73
0
Samanyolu
Arkadaşlar merhaba.Çalıştığım yerde bir laptopu windows 7 den windows 10 a çevirdim.Lisanslı olduğu için tüm driver lar windows 10 tarafından sunuldu update ile kurulumları sağladım.Bütün driver ve programları internet üzerinden kablosuz bağlantıdan kurdum.Domain işlemlerinin ardından kullanıcı bir kere oturumunu açtıkdan sonra kendisine teslim ettim.1 gün sonra bu bilgisayar bana geri geldi.İnternete bağlanmıyor diye.Kontrol ediyorum wifi devre dışı değil ama kapalı görünmekte.Tıklayıp açıyorum tam wifi açılıyor listeleniyor 2 saniye geçmeden otomatikmen devre dışı kalıyor.Driver update denedim.Eski driver sürücülerini bulup onlar üzerinden denedim.Yetmedi farklı marka bir wifi kart takıp test ettim.Yeni kartında driver larını kurdukdan sonra yine aynı şekilde wifi nin açılıp kapanması bir olmakta.Virüsten şüphelenmiyorum.Bilgisayara şirket bilgisayarı.Dış ortama sadece ben eriştim ve internetten windows update dışında chrome yükledim antivirüsümüzde var.Virüs bulaşma ihtimali yok denecek kadar düşük.Sorun neden kaynaklanabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Merhabalar,
ağ kartınızda yada wireless adaptörünüzde sorun var. Yoğun kullanımda benimde başıma gelmişti, parça değişimi gerekli.

tutefix

Üye
28 Eki 2019
73
0
Samanyolu
Sanırsam Win10 desteklemiyor böyle muhtemel sorunlar vermesi doğal onun yerine 8 kurmayı deneyin

Hocam formatdan sonra ben 2 3 saate yakın o bilgisayar üzerinde çalıştım.Wifi ye bağlı vaziyette.Desteklememsi gibi durum olmaz wifi aparatının adı belli sanı belli win 10 driveri paylaşılmış daha ne olsun :)

Merhabalar,
ağ kartınızda yada wireless adaptörünüzde sorun var. Yoğun kullanımda benimde başıma gelmişti, parça değişimi gerekli.

Bilgi işlemdeyim yedekde wireless adaptörlerim var değiştirdiğimdede aynı sıkıntı devam etmektedir.

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Hocam arama yerine msconfig yazıp sistem yapılandırması bölümüne girin. Normal başlangıcı seçip bilgisayarı yeniden başlatın.

Mutlaka iyi kötü geri dönüş yapın.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
driver hatası driveri komple kaldır tekrar el ile manuel kur , bide 7 den 10 ben olsam yükseltmem tavsiye etmiyorum sıfırdan windows 10 kuruyom , driverleri windows update ile değil hepsini orjinal sitesinden kuruyom driver pack vb iobit driver booster tarzı kullanmıyorum mecbur kalmadıkça , windows update eğer önemli değilse key saten anakarta gömmüştür windows 10 sıfırdan kur o sürümü hangi sürüm kurulu ise , bide hata almaman için internetsiz kur driver vb programları kur en son interneti bağla

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.