Windows 10'da kullanıcı gizliliği sıfır!

TogoLegend

Uzman üye
14 Eki 2013
1,060
0
Bugün windows 10 kurayım directx 12 nin faydalarını göreyim demiştim fakat internet trafiği izleme programını açtığımda olaylar değişti.
Webcam sürücüsünü yüklediğimde bu adreslere 35mb lık bir upload edildi.
oca.telemetry.microsoft.com
oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
vortex-sandbox.data.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
-------------------------------------------------------------
Mikrofonu aktifleştirdiğim de ise bu sunuculara direk paket gitti.
oca.telemetry.microsoft.com
vortex-sandbox.data.microsoft.com
pre.footprintpredict.com
i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
telemetry.appex.bing.net
telemetry.urs.microsoft.com
cs1.wpc.v0cdn.net
statsfe1.ws.microsoft.com
-----------------------------------------------------------
Bütün bastığım tuşlar geçici dosyalara 30dk da bir kaydedildi ve sunuculara gönderildi.
pre.footprintpredict.com
reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
----------------------------------------------------------
Bu yüzden sizlere herhangi bir linux dağıtımını öneriyoruz
~Alıntıdır.
Orj yazı:Ubuntu Pastebin

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
hosts dosyalarına bu siteleri eklersek ve sistem bu sitelere erişim sağlayamazsa yükleme yapılamayacak demektir. windows 10'da bunu engellemek için programlar yapmışlar ama maalesef windows'un bütün sürümleri böyle :)

ubuntu kuracağım diyorum da olmuyor olmuyor... windows gerekli bana ubuntuyu da boşuna kurmak istemiyorum.

TogoLegend

Uzman üye
14 Eki 2013
1,060
0
hosts dosyalarına bu siteleri eklersek ve sistem bu sitelere erişim sağlayamazsa yükleme yapılamayacak demektir. windows 10'da bunu engellemek için programlar yapmışlar ama maalesef windows'un bütün sürümleri böyle :)

ubuntu kuracağım diyorum da olmuyor olmuyor... windows gerekli bana ubuntuyu da boşuna kurmak istemiyorum.
hosts çalışmıyor orj yazıda görebilirsin wine kur belki işine yarar.Aslında böyle wine yerine .net vs uygulamaları linuxa portlayan uygulama lazım bize :RpS_drool: ama imkansız gibi yapılması mantıkken çok zor. Arch linux öneririm ama eğer yeni başladıysan linux mint 17.2 xfce 64 bit öneririm.

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
hosts çalışmıyor orj yazıda görebilirsin wine kur belki işine yarar.Aslında böyle wine yerine .net vs uygulamaları linuxa portlayan uygulama lazım bize :RpS_drool: Arch linux öneririm ama eğer yeni başladıysan linux mint 17.2 xfce 64 bit öneririm.

Hayır, yeni başlamadım, daha önce debian ve fedora kullanmıştım, gayet iyilerdi de fazla karışmıyorum ben linux işlerine. geçeceğim bir gün de o gün ne zaman olacak bilmiyorum.

The Madman

Katılımcı Üye
22 May 2014
491
0
34
Bunun aynısını kendi windows 10 bilgisayarıma man in the middle saldırısı yaparken fark etmiştim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.