Windows 11 aslında nedir? | Neden kullanmamalıyız?

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
1,172

Hepinize merhaba TurkHackTeam mensupları, bu konumuzda Windows 11 hakkında konuşacağız, konumuza geçelim :)

Windows 11 aslında nedir?

Windows 11 24 Haziranda duyurulan bir işletim sistemidir, C, C++, C#, Assembly gibi programlama dilleriyle üretilmiş bir Microsoft ürünüdür.

Windows 11 her ne kadar ayrı bir işletim sistemi olarak tanıtılsada bir Windows 10 güncellemesidir, Windows 11 Windows 10'un üstüne yazılmış bir işletim sistemidir.

Her ne kadar işletim sistemi desem de tabii bir işletim sistemi değil Windows 10 güncellemesidir, Microsoft'un açıklamasına göre de Windows 11 bir Windows 10 sürümüdür.

Peki Windows 10 kullanıcıları bu güncellemeyi nasıl alacak?

Windows 10 kullanıcıları bu güncellemeyi, Windows Update Center, Microsoft Store, Windows Server Updates Services ile bu güncellemeyi edinebilecekler.

Windows 11'de android

Microsoft'un açıklamalarına göre Windows 11'de android uygulamaları ve apk'lar çalışabilecek.

Cihazınızın Windows 11 destekleyip desteklemediğin 1 tık ile öğrenmek.

Windows 11'i kurmadan önce sisteminizin uyup uymadığını "WhynotWindows11" isimli uygulama ile öğrenebilirsiniz, uygulama github'da bulunuyor uygulamadan bir ekran görüntüsü;

Windows 11 ve Teams uyumlu olacak mı?

Bilindiği üzere eğer bir değişiklik olmazsa Windows 11 Teams ile uyumlu olacak.

Gelelim o asıl soruya!

Neden Windows 11 Kullanmamalıyız?

Bildiğiniz üzere Windows 11'de android uygulamalar çalışacak bu da bir altyapı gerektirmekte, android'de olan bazı exploitler Windows 11 içinde de çalışabilecek, bunun dışında Windows 11 yeni bir işletim sistemi sayıldığı için onun da kendi exploitleri çıkacak bu da Windows 11 kullanıcılarının veri kaybı, veri çalıntısı gibi problemler yaşamasına neden olacak. Bunun için Windows 11 yayınlandıktan sonra kullanmanızı kendimce tavisye etmiyorum.

Rat uygulamaları Windows 11'de çalışacak mı?

(Bonus)

Bilindiği üzere Windows 11 bir Windows 10 güncellemesi, eğer yazılımsal bir değişikliğe gidilmediktçe Windows 10'da stabil olarak çalışan, tüm Rat'lar Windows 11 içinde de çalışacak.

UYARI; Şuan söylediklerim Windows 11 hakkında açıklanan verilere bağlıdır, herhangi bir değişiklik olduğu taktirde söylediklerimden bir kaçı yanlış çıkabilir!

Konumuz bu kadardı umarım beğenmişsinizdir yorumlarınızı bekliyorum!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.