Windows 7 Format için Rufus ile ISO Çıkarttığım USB Çalışmıyor

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
Merhabalar,
Windows 7 Ultime x32 Format Dosyalarını Güvenilir bir yerden indirdim, dosyalarda sorun yok. BIOS Menu>Boot Kısmından 1. Seçeneğe 'Removable Device(Çıkarılabilir Aygıt)' seçtim ve Kaydet Çık ile çıktım ve bilgisayarımı tekrar başlattım. Fakat Windows olduğu gibi tekrar açıldı, hiçbir şekilde kurulum gelmedi. Önceden de yapmıştım böyle olmuyordu, yardım edebilen arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Bu arada bilgisayarımı 32bit ten 64bit e çıkaracağım, RAM sorunum yok işlemcim destekliyor, diğer aygıtlar da destekliyor 64bit i.

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
Tekrar Yazdırman Gerek Ben Rufus la yazdırınca bazen klavyeyikitliyor tekrar yazdır düzelir :)

ufus bozuk yazıyor dosyaları hatta bir kere format'ın ortasında hata aldım çok pis sövdüm isotousb de böyle bir sıkıntı yok

Sağolun cevaplar için, peki şuan da bir el atar mısınız?
Şuan sistemim 32bit ve 64bit olan tüm uygulamaları çalıştırmıyor.
Nasıl sistemimi 64bit yaparım?

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
Maalesef 64 bitlik format atmadan yapamazsın. yani tek çare 64 bitlik format .

Anladım, peki 32bit lik bilgisayarımda standart formatlama ile 64bit kullanabilir miyim yani? Çünkü format ISO sunu USB ye aktardığımda, USB ye gelen setup.exe yi çalıştırmaya kalkınca hiçbir pencere çıkmıyor ve 64bit olmadığı için çalıştırmadığını söylüyor. Ama 32bit Format dosyası böyle bir sorun çıkarmıyor. Bu nedenden ötürü tedirginim.

SerdarCoruk

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,302
8
127.0.0.1
Merhabalar,
Windows 7 Ultime x32 Format Dosyalarını Güvenilir bir yerden indirdim, dosyalarda sorun yok. BIOS Menu>Boot Kısmından 1. Seçeneğe 'Removable Device(Çıkarılabilir Aygıt)' seçtim ve Kaydet Çık ile çıktım ve bilgisayarımı tekrar başlattım. Fakat Windows olduğu gibi tekrar açıldı, hiçbir şekilde kurulum gelmedi. Önceden de yapmıştım böyle olmuyordu, yardım edebilen arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Bu arada bilgisayarımı 32bit ten 64bit e çıkaracağım, RAM sorunum yok işlemcim destekliyor, diğer aygıtlar da destekliyor 64bit i.

32 bit'i 64 bit'e çıkarmadan önce bunu aklından çıkar bence :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.