Windows 7 MAC Adresi Değiştirme

xSonuncuKraLx

Uzman üye
1 Şub 2012
1,166
0
Selamun aleyküm arkadaşlar iyi forumlar bugün internetim gittiği için mac korumalı bir modemi hedef aldım modeme bağlı olan cihazlardan birinin mac adresini aldım kendiminkiyle değiştirmeyi denedim buraları geçiyorum internette saatlerdir geziniyorum yüklemediğim program denemediğim yöntem kalmadı regedittende denedim olmuyor bağdaştırıcım 802.11n USB Wireless Lan Card yani harici bir wifi cihazı kullanıyorum ben başta sorunun benim cihazımdan kaynaklandığını düşünüp umudu kestim çünkü benim olmasını istediğim mac adresi olmuyorda programdan random butonuna bastığımda gelen mac adresi oluyordu vmware programından windows xp kurup orda denedim ağ bağdaştırıcısını yapılandır dediğim zaman orda local mac network address isminde bir bölüm olduğunu gördüm internette yazılanların aynısı orda denedim mac korumalı modeme bağlanmayı başardım ama kendi bilgisayarımda o sekmeye geldiğimde o bölümü bulamıyorum yani xpde olan birşey win7de yok söylediğim bölümün ekran görüntüsünü buraya atacağım bu bölümü win7de getirebilmek için ne yapmam gerekli yardımcı olabilecek varmı ?

Win7 Ekran Görüntüsü
aGRGmO.png

WinXP Ekran Görüntüsü
2949Av.png

xSonuncuKraLx

Uzman üye
1 Şub 2012
1,166
0
Aynı sorunu bende yaşıyorum önceden değiştiriyordu şimdi değiştirmiyor
XPde değişiyor çokta güzel erişim sağlıyorum wifi ağına ordan modem arayüzüne girebilsem kendi mac adresimi ekleyip öyle bağlancam ama modem arayüzünün şifresi değiştirilmiş tüm alternatif yöntemleri denedim yok bi türlü olmuyor ne yapacağımı şaşırdım.

xSonuncuKraLx

Uzman üye
1 Şub 2012
1,166
0

YouTubedeki tüm videoları izledim nerdeyse internettede saatlerce araştırdım anladığım kadarıyla win7 02 olan mac adreslerine izin veriyormuş ama ben 02 değilde 64 yada başka bişey yapmak istiyorum bunu xpde yapabiliyorken win7de neden yapamıyorum bu 02 engelini aşmanın bir yolu elbette vardır ama bilen yok sanırım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.