windows 7 mavi ekran

4525661

Üye
18 Nis 2013
102
0
arkadaşlar bu windows 7 de mavi ekran hatalarına çözüm varmı? normal bi şekilde PC kullanırken aniden mavi ekran geliyor bunu nasıl halletcez?

blackblod

Üye
29 Nis 2013
66
0
mavi ekran çözüm

Sürekli kullandıgınz oyun veya uygulamaların özelliklerinden uyumluluk modunu sp3 deglde sp2 ile çalştırrsanz sorunu ortadan kaldırablrsnz.

Weardlegend

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
768
1
33
İstanbul
dostum biara benim bilgisayardada oluyordu bu sorun.Biraz araştırdım.Güvenli modda pcyi çalıştırın filan dediler denedim.Sonra uyumsuz program vardır dediiler filan araştırdım birkaç program sildim.Sonradan sorun kendi kendine çözüldü şuanda hiçbir sorunum yok.

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Yapmanız gerekenler, [FONT="Comic]Çalıştır ( Win Logon + R ) > ''msconfig'' > ''Başlangıç''[/FONT] sekmesine geliniz, bir bir tüm yazılımları yanındaki kutucukları kaldırın, Uygula, Tamam. Durumu bir müddet gözlemleyin. Sorun çıkmadığı takdirde ''Başlangıç'' sekmesindeki yazılımların özellikle emin olduklarınızdan başlayarak birkaç tanesini işaretleyin ve sistemi yeniden başlatın, gözlemleyin. Ta ki sorun arz eden programı ortaya çıkarana kadar. Bu şekilde sorunu çözebiliriz. Ancak sorun devam ediyorsa, öncelikli olarak şu soruyu soracağım bu sorun ne zaman oluştu ? Eğer ki yakın bir zamanda oluştuğunu düşünüyorsanız, ''Sistem Geri Yükleme'' hizmetini kullanabilir, sisteminizi sorunun oluşmadığını düşündüğünüz bir tarihe geri yükleyebilirsiniz.

Son zamanlarda yüklemiş olduğunuz yazılımları da silmeye başlayın. Ayrıca bu hatayı durduk yere mi alıyorsunuz, yoksa herhangi bir yazılım çalışır konumda iken mi alıyorsunuz? ( Bu açıkçası önemli bir husustur. )

w5at.png

Şayet durum düzelmez ise bir de bu yöntemi deneyebilirsiniz,
ekran kartı markanızın sitesine girip en güncel driverı yukleyıp reset atın bunun ustune Bilgisayarıma sag tıklayıp yönet biçimiden hizmetlere girin buradan uzaktan yordam cagrıcı Rpc gibi bir hizmet komutu var ona tıklayalım 3. secenekteki kurtarma bolumunde eylem yurutme yapalım daha sonra tamam ve hizmeti baslatalım tekrar rest atalım daha sonra biraz oyun nette gezinin yine mavi ekran hatası olursa o zaman sızın kasanıza taktıgınız parclardan kaynaklanıyordurki oda %90 lık bir ihtimalle işlemci ısınmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Bu durumda da tek yapmanız gereken işlemci fanını temizlemek, gerekirse işlemci pastasını yenilemek olucaktır.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.