Windows 7 mi Windows 10 mu?

xocka

Yeni üye
1 Ara 2018
45
0
Türkiye
Merhaba benim bilgisayarım windows 10, internette bilgisayar hızlandırma ile ilgili söylenilen her şeyi yaptım ama bilgisayarım yine de yavaş. 4gb ram i5 işlemci geforce 920m ekran kartlı laptopum var. Windows 7'ye geçmek istiyorum benim için önemli olan performans. Piksel piksel oynasam bile fps yüksek olsa yeter. Windows 7'de çok fazla uygulama olmadığı için daha az RAM yer ve işlemciyi rahatlatır diye düşünüyorum. Sizce win 10 mu win 7 mi?

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Aslında hiç biri. Windows 7'nin güncellemeleri XP gibi son bulacak. (Hemen değil)
Windows 10'da da gereksiz güncelleme ve servislerden dolayı düşük sistemlerde donuyor. Windows 8.1 deneyin, pişman olmazsınız. Kesinlikle Windows 10 gibi değil.

boole

Yazılım Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba sisteminize baklırsa win7 ye geçmeniz sizin için daha verimli olucaktır.

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
Performans açısından windows 7 öneririm. Çünkü sizinde bahsettiğiniz gibi windows 10 işletim sisteminde birden fazla gereksiz uygulama arkaplanda aralıksız çalışarak alacağınız performansı minimuma düşürüyor.

Grauds

Yeni üye
30 Haz 2018
48
0
Düşük Sistemler İçin Kesinlikle ama Kesinlike ]Win7 Candır veya Linux da deneyebilirisin de zorlanabilirsin.

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
hiç biri önerim Linux dağıtımlarından biri ÖRN: Ubuntu,Linux mint bir az bilgili oldukdan sonra ise Arch tabanlı sistemler Manjaro yok windows da kalayım dersen Windows 8.1

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Performans açısından windows 7 daha kârlı duruyor. Ancak win 7 yakında tamamen güncelleme alamayacağı için çok fazla açık barındıracak. Bilgisayarınız kolayca hacklenebilir. En temizi bir linux dağıtımı veya win 8.1. Linux mint gibi dağıtımlar kullanırsanız bugüne kadar almadığınız kadar yüksekte bir performans alırsınız. Hem linux mint kullanımında terminale nadir ihtiyacınız olur. Onlar da 2 saate öğrenilebilecek komutlar. Diyorsanız ki ben windows olmadan yapamam, windows 8.1 kullanın. Güvenlik açığı yine var olabilir ama win 7 kadar değil. Performans ise tam win 7 ile win 10 arasında diyebilirim :D

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Kesinlikle win7ye geç büyük ihtimalle oyun oyunlar için diyosun kesinlikle gecmelisin 7ye

Çölkaktüsü

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
560
1
TÜRKİYE
Önerim kali linux olur benim fakat illaki windows diyeceksen windows 7 yada 8.1 tercih etmeni öneriririm :D

------------------------------
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Mera

Uzman üye
5 Mar 2016
1,495
2
Neptün
Bana kalırsa Windows 10 tabii ki, 8 gb ram oldu mu baya akıcı olur, yok Windows 10 istemiyorum diyorsanız Windows 8.1 kurabilirsiniz.​

mustiyy07

Üye
20 Haz 2013
178
0
28
Türkiye
Windows 10 daha stabil olur o donanımdaki bir bilgisayara. Oyun oynamak için ise bilgisayardaki varsayılan grafik kart denetimi seçimini nvidia yaparsan daha çok işe yarar. Ayrıca nvidia denetim masasında üst menüde bildirim bölümü var nvidia işlemcisini şuanda kullanan uygulamaları göster diye onuda aç ki oyun oynadıgın hangisiyse bak bakalım o try menüden oyun nvidia işlemcisinimi kullanıyor. Kolay gelsin.

Franqo

Yeni üye
16 May 2019
8
0
Merhabalar Sisteminiz İcin İdeal Olan Win 7 Olacaktir Fakat Win 7 Bir Zaman Sonra Sorun Cikartabilir Önemli Dosyalarinizi Yedeklemeyi Unutmayin Sistemi Geri Yükleme Kayit Noktalarini Günlük Yenileyin Yardimi Dokunacaktir
Neden Win 10 Deil ? Cevap Basit Win 10 Daha Fazla İşlemlere Önem Veren Bir Sistem Daha Fazla ArkaPlanda Uygulama Çalışacağı İçin Win 7 Tavsiyemdir
İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.