Windows 7 Wireless Adaptör Sorunu

xyz48

Yeni üye
10 Şub 2019
33
1
Bursa
Öncelikle Selamun Aleyküm Aradaşlar ,Konumuza Geçelim İlk Önce Ben Yeni Bir Wireless Adaptör Aldım ama Ağıma Bağlanırken Windows xxx Bağlantısını Yapmadı Diyor Nasıl Çözerim ?

NOT:Kablolu Bağlantı İle Çalışıyor ve Şuan Kablolu Kullanıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
21 Ocak 2019
235
1
Dünya

Kabloyu Yenile(Değiştir)
Modeme Başka Cihazlar Giriyormu ?
Modemin Gerekli Hızı Ve Şuanki Hızı Nedir ?
Modeminize Port Oluşturuldumu(192.168.1.1'den kontrol edebilirsin) ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

xyz48

Yeni üye
10 Şub 2019
33
1
Bursa
!! THT KONU YARDIM Yerine Açılmalıydı
Kabloyu Yenile(Değiştir)
Modeme Başka Cihazlar Giriyormu ?
Modemin Gerekli Hızı Ve Şuanki Hızı Nedir ?
Modeminize Port Oluşturuldumu(192.168.1.1'den kontrol edebilirsin) ?
Kablo Derken Kablo ile kullanmıyorum
Evet Modeme 2 tane daha cihaz giriyor
modemin download hızı : 23.99
modemin upload hızı : 4.95
modemin pingi : 4
modemimde port açmadım zaten açamıyorum bu lanet olası superonline yüzünden yani prtu açsamda aktif olmuyirrrr

21 Ocak 2019
235
1
Dünya
192.168.1.1 adresine bakıp kaç kişinin girdine bakın 2den fazlamı ?
fazlaysa hackleniyor olabilirsiniz
+
Virüs tarama uygulamasını değiştirin öyle deneyin
+
Driverlar Güncelmi
(Telefonu Wifiye Bağla Onuda PC'ye o şekilde şimdilik internet sağlayıp güncelle)

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Sorun gider seçeneğini kullanabilirsiniz, modeminizi kapatıp açma işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer sorununuz bu yöntemler ile çözülmedi ise;
Kablosuz ağları yönet kısmından el ile yeni bir profil oluşturabilirsiniz.
İlgili internetinizi kablosuz ağları yönet kısımından silip yeniden şifre girerek bağlanmayı deneyebilirsiniz.
Modem üzerinden mac adress filtrelemesi yapılmış olabilir. Mac adressinizi değiştirmeyi veya arayüzden ilgili kısmı kontrol edebilirsiniz.
Cmd'i açtıktan sonra netsh delete profile name=XXX yazıp entera basınız. XXX yerine kablosuz ağ bağlantısının adını yazınız. Daha sonra ağa tekrar bağlanmayı deneyiniz.

xyz48

Yeni üye
10 Şub 2019
33
1
Bursa
Merhaba,
Sorun gider seçeneğini kullanabilirsiniz, modeminizi kapatıp açma işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer sorununuz bu yöntemler ile çözülmedi ise;
Kablosuz ağları yönet kısmından el ile yeni bir profil oluşturabilirsiniz.
İlgili internetinizi kablosuz ağları yönet kısımından silip yeniden şifre girerek bağlanmayı deneyebilirsiniz.
Modem üzerinden mac adress filtrelemesi yapılmış olabilir. Mac adressinizi değiştirmeyi veya arayüzden ilgili kısmı kontrol edebilirsiniz.
Cmd'i açtıktan sonra netsh delete profile name=XXX yazıp entera basınız. XXX yerine kablosuz ağ bağlantısının adını yazınız. Daha sonra ağa tekrar bağlanmayı deneyiniz.

Modemi Kaqpatıp Açtım oldu sağol tamamen türk üsulü :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.