Windows 8.1 ayarlara girmek için

Leto055

Yeni üye
2 Nis 2016
19
0
Bilgisiyarım bozuldu masaüstü arka planı tamamen siyah ve uygulamalar gözükmüyor görev yöneticisinden dosya konumunu bul falan yaparak internete girdim format atıcam fakat ayarlara girmiyor mouseyi sağa getirince çıkmıyor yeni görev çalıştırdan yada bi dosyası varmı ayarların format atmak için ?

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73
Ayarlara nasıl girebilirsin bilmiyorum ama o ekranın açılması için (sağdaki çubuk) bir şey buldum belki işine yarar
Win + R Tuşları ile Çalıştır Penceresini Açıyoruz ve Regedit komutunu yazıyoruz daha sonra Aşağıdaki Adımları izliyoruz.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell Adımlarını izliyorsunuz. Daha sonra burada Yeni Bir Anahtar oluşturuyoruz ” EdgeUI ” tırnaklar olmadan bir Key oluşturuyoruz.

Daha sonra Bunun içinde iki tane yeni Dword oluşturuyoruz bunların adına DisableTLCorner ve DisableTRCorner adını veriyoruz.

2-Adım ;

Diğer Bir Adım ise Görev Çubuğu üzerine gelerek Sağ Fare tuşu ile Özellikler Bölümüne giriyoruz. Burada Navigation Sekmesine geliyoruz ilk üç tikleri kaldırıyoruz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.