Windows 8.1 Kuracağım, performans sıkıntısı yaşar mıyım?

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Windows 10'da windows 8'e göre daha fazla ram kullanacak arka plan işlemleri var olduğundan dolayı windows 8 daha iyi performans verebilir. Ama windows 10'da oyuncular için daha fazla seçenek bulunmakta. Oyun modu bu seçeneklere örnek olarak verilebilir. Ben win 8 de kullandım windows 10 da kullandım. Windows 8 de yüzde 15 ram yerken windows 10 yüzde yirmi ram yiyordu. Buna arkada çalışan windows hizmetleri vb. sebep oluyor ve benimki de full etkinleştirilmiş olduğu için daha fazla şey çalışıyordu. Onları internetden araştırarak kapatabiliyorsunuz ama uğraştırıyor işte. Eğer bilgisayarınız windows 10 için yetersizse windows 8'e geçilebilir. Oyun açısından çok bir performans değişikliği olacağını sanmıyorum olmayacaktır muhtemelen.

thebeard

Özel Üye
15 Mar 2018
3,504
1,047
Uygulamalar win10 isteyebiliyor. Bazı uygulamaların sürümleri win10 altını desteklemeyebiliyor. Performans konusunda arkadaşlar açıklamada bulunmuş win10'da gereksiz çok şey mevcut. Kullanış açısından ben win10 kullanmanı öneririm. Mağazası, kendi içindeki uygulamaları vs. win8 den daha iyi.

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
Bence kısa ve öz olarak Windows 7 en baba işletim sistemlerinden birisi . Biz internet kafemize win 10 kurduk tüm makinelere güncelleme ala ala ne deepfreeze ile uğraşabildik nede performansıyla . Win 7 Önerimdir.
artık güncelleme almıyor ve milyon tane exploit win7 için.

win 8.1 kurup belli ayarlar yapmalısın.muhtemelen hdd var bilgisayarında. oluşacak disk sorunu için link bıraktım.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=5dXvtTkqavs[/ame]

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,010
1,332
Windows 8.1 pro kurulumunu yapmanı öneririm. Tekrardan bir kurulum yapacağın zaman kolaylığını gösterecektir. Aynı şekilde performans açısından daha iyi olur.

Son düzenleme:

MemoBeyy

Katılımcı Üye
11 Tem 2019
368
8
83°50'50.2"S 128°40'26.2"E

606

Yeni üye
20 Tem 2020
35
0
Siber Dünya
Eskiden Windows 8.1 kullanıyordum herhangi bir sıkıntı yaşamadım bana soracak olursanız windows 10'dan daha kaliteli zaten win10 sistemlerde KB4559309 güncellemesi tüm bilgisayarları yavaşlattığı için Windows 8.1'in performansı daha iyi olacaktır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.