Windows 8.1 Single Language

cityopt

Üye
18 Haz 2014
145
0
Nereye
Bilgisayarıma format atarken şarjla ilgili bir sorundan dolayı format bitemedi, sonra onarırken single language olarak ingilizce yükledi. Zaten ingilizce kullanıyordum fakat altyazılar türkçe yazılar falan sorun olmaya başladı format atsam tekrar düzelir mi? Düzelmezse orjinal olan w8.1 nasıl multilanguage yüklerim elimde ne key ne bir şey var 8.1 olarak geldi bana bilgisayar

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Onarma ile olacak iş değil bence, şarj sorunun hallolduysa temiz bir kurulum daha yap. Bu arada bilgisayarın garantisi devam mı ediyor?

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Öncelikle ingilizce olarak format at elindeki orjinal anahtarını kullanmış ol. Sonrada aşağıda ki yöntemi dene. bende win8.1 en kulllanıyordum bu yöntemle tr yaptım umarım senin de işine yarar.

Merhaba,

Evet "Single Language" 'da dil değiştirmek mümkün ama biraz meşakatli.

Gerekli .cab dosyasını C:\lp\ klasörünün altına kopyala, klasörü oluşturman gerekiyor. Windows 8.1 için Türkçe Dosyası = https://www.sendspace.com/file/pnts6q
Komut satırını yönetici olarak aç ve aşağıdaki komutları sıra ile çalıştır.
Kod:
DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp\lp.cab

bcdedit /set {current} locale tr-TR

bcdboot %WinDir% /l tr-TR
Regedit ile gereksiz dil dosyalarını kaldırman lazım. en-EN gibi ru-RU gibi kullanmak istemediğin dillerin kayıtlarını kaldır. Tek bir dil kalmalı burada. Misal tr-TR gibi.
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages
Bilgisayarı yeniden başlat.
Sana verdiğim örnek Türkçe için. Eğer başka dilleri kurmak istiyorsan kodlarını ve .cab dosyalarını senin araştırıp bulman lazım.

Alıntı:https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-8-1-single-language-dil-degistirme.79041/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.