Windows açılış sorunu :(

hitman

Üye
21 Eki 2007
246
2
TurkHackTeam
Arkadaşlar dell bilgisayarıma windows 7 64 bit işletim sistemi kurdum. Kurulumda falan her şey normalken kurulum bittip windows başlatılıyorken ekran donuyor ama sistem çalışmaya devam ediyor. Nerden anladın derseniz arka plandan açılış sesi geliyor ve eğer wimdowsun kısayol tuşlarını biliyorsanız. bilgisayarı yönetebiliyorsunuz. mesala kapatma , yeniden başlat ....
benim sıkıntım bu nasıl oluyor. yani kurulan yepyeni bir windows nasıl olursa ekranda donma yapıp çalışmaya devam eder. yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum. yetiştirmem gereken bir proje var. LÜTFEN .... !

scorpiol

Üye
8 May 2013
205
0
İzmir
ekran kartının drıverlarını yuklemedın sanırım eger yukledıysen yanlıd donanımı yuklemısındır eger yuklemedıysen ekran kartını cıkar anakartın uzerındekıne tak eger ekran kartın yoksa windows calısıyorsa sana kısa yol tuslarını versem bıle bısey yapamazsın

hitman

Üye
21 Eki 2007
246
2
TurkHackTeam
kardeş sonuç değişmiyor, windows açılmadan zaten driverlarıda yükleyemiyorum. Ama yüklenmememiş bir driverda ekrana görüntü verebiiyor deme bios gibi mesala. Benim derdim windows kurulumundan sonra ekranın gelmemesi. Dvd de bir sorun yok çünkü kendi bilgisayarım dahil başka bilgisayara da kurulum yaptığım dvd

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
sanırım onboard ve harici olarak ekran kartına sahipsiniz.eğer her ikisinede sahipseniz monütörünüzün kablosunu diğer mavi dsub girişine takın bir deneyin.eğer olmazsa güvenli modda açıp aygıt yöneticsinden görüntü bağdaştırıcısını kaldırıp yeniden başlatın sonra duruma bakın eğer görüntü duruyorsa güncel driver yükleyin

hitman

Üye
21 Eki 2007
246
2
TurkHackTeam
Dell laptop ve intel le nvidia olmak üzere çift ekran kartı. tahmin edebileceğiniz gibi intel onboard nvidia harici. Güvenli modda çalıştırmayı denedim. Ama gariptir ki güvenli moddada dosyaları yükleyip tam masaüstünün geldiği bölüme geçecekken gene ekran donuyor ama windows arkaplanda çalışmaya devam ediyor. Çünkü bilgisayarı yine kapatma kısayolları vs restrat falan yapabiliyorum. Anlamadım gitti kimse çözemiyor nasıl bir hatadır anlamadım. Yepyeni windows.

ImSorry

Üye
24 Haz 2012
207
0
Bursa
Donduğunyerde Görev yöneticisi acılıyormu? hani tam ekran gelecekkenmi donuyor. eğer öyle ise.
görev yöneticisini kısa yol tuşları ile acıp. explorer.exe nin görevini sonlandırıp. sol üstte dosya > çalıştır> explorer.exe yazıp denermisin?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.