"Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor" hatası

halil897

Yeni üye
26 Ara 2015
2
1
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay önce 2. el bilgisayar satın aldım.

PC 12 saat bazen 1-2 günde bir kendiliğinden 5-6 kere restart atıyor sonra tekrar açılıyor bazen mavi ekran veriyor ve Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor yazıyor. O 1-2 gün içinde bilgisayarı sorunsuz kullanıyorum. Bilgisayarı 2 kere sıfırladım, komut isteminde DISM ve SFC komutlarını çalıştırdım disk hata denetleme ve eniyileme yaptım, RAM'i söküp taktım, termal macun değiştirdim fakat sorun devam ediyor ne yapmam gerekiyor aynı hatayla karşılaşıp sorunu çözen veya çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

16 GB RAM 512 GB M2 SSD AMD RADEON 6600 XT AMD Ryzen 5 5600X

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay önce 2. el bilgisayar satın aldım.

PC 12 saat bazen 1-2 günde bir kendiliğinden 5-6 kere restart atıyor sonra tekrar açılıyor bazen mavi ekran veriyor ve Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor yazıyor. O 1-2 gün içinde bilgisayarı sorunsuz kullanıyorum. Bilgisayarı 2 kere sıfırladım, komut isteminde DISM ve SFC komutlarını çalıştırdım disk hata denetleme ve eniyileme yaptım, RAM'i söküp taktım, termal macun değiştirdim fakat sorun devam ediyor ne yapmam gerekiyor aynı hatayla karşılaşıp sorunu çözen veya çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

16 GB RAM 512 GB M2 SSD AMD RADEON 6600 XT AMD Ryzen 5 5600X
selamlar
Buradan burn in test adlı programı indirin ardından yönetici olarak çalıştırın ve testi başlatın hangi parça sıkıntılı olduğunu size test bittiğinde rapor halinde sunacaktır.
ancak bu programı çalıştırmanın bazı yan etkileri olabiliyor.
program tüm donanımları son seviyeye kadar zorladığı için cpu seviyesi yükselebiliyor ve donanımsal parçalar hata verebiliyor bu yüzden bunları göze alarak yapınız ben yaptığım da bir şey olmadı ben yine de uyarayım :)

ben anlamıyorum dersen eğer işlemler bittiğinde rapor kısmının ekran görüntüsünü bizimle paylaşırsan senin için yorumlayabiliriz.

Son düzenleme:

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,224
900
22
bunu bende yaşadım ilk olarak usb de format dene daha sonra diskpart deve list part de sonra ordaki usb değil de hdd ve ssd sil yükle tekrar sorun çözülür

halil897

Yeni üye
26 Ara 2015
2
1
Arkadaşlar sorunu galiba çözdüm BIOS ayarlarından ASUS optimal seçeneğini default ayarlara çektikten sonra bilgisayarda yaklaşık 2 gündür bir sorun kalmadı aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem ilk başta RAM'i kontrol edin çıkartıp yerine sağlam bir şekilde oturtun başka bir seçenek PC parçalarından biri yerine tam oturmamış olabilir hepsini çıkartın tekrardan takın ve BIOS ayarlarını kontrol edin her şey düzgünse ve sorun hala devam ediyorsa son çare PC'ye format atın hala düzelmediyse sorun PSU veya anakarttadır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.