Çözüldü Windows Formatmı Gerek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Blackdark1597

Yeni üye
14 Mar 2017
45
2
İstanbul
Merhaba arkadaşlar bu ilk konum biraz acemiyim kusuruma bakmayın.​

Eski bir bilgisayarım var (2009 Casper) power kutusu bozuktu onu değiştirdim sistemi gayet stabile hale getirdim fakat br gün kendiliğinden kapandı bende daha açmadım ve tekrar açtığımda sürekli şu hataları vermeye başladı (bir kaç parçayı çıkartıp taktım olaydan sonra).

İşte sürekli bu şekilde hata veriyor f1 e basınca windows siyah ekran geliyor ama başlat dediğim zaman reset atıp kapanıyor sorun donanımsalmı anlamadım yardım ederseniz sevinirim. :RpS_huh:

Moderatör tarafında düzenlendi:

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Merhabalar

Bilgisayar açılırken – özellikle eski tip kasa bilgisayarlarda – bu hata alınır sorunun net ve kesin çözümü ( format atmadan ), anlatmaya çalışayım.

Bu uyarının sebebi, disket sürücünüzün hatalı olduğunu ve/veya disket sürücüsü bağlantılarının yanlış takıldığını göstermesidir. Bunun çözümü ise BİOS ayarlarından geçiyor veya floppy disk‘i kasadan çıkarmak veya kablolarını düzgün bağlamaktan geçiyor. Ama artık biliyorsunuz disket sürücüler kullanılmıyor, gereksiz. O yüzden biz BİOS ayarlarından düzenleme yapmanız gerek

öncelikle BİOS ayarlarına giriyorsunuz. Buraya girmek için klavyenizden tuşlamanız gereken tuş, o an hatanın olduğu sayfada zaten yazıyor Del tuşu

” Standart CMOS Features ” yazan kısma giriyoruz. Bu da muhtemelen ilk sıradaki seçenektir.

DPdXmZ.jpg

Burada Drive A yazan kısmın karşısındaki seçeneği ” NONE ” yapmamız gerek. Bunu yapıyoruz. ( Driver A ya tıkladığımızda seçenekler çıkacak karşımıza. Onlardan seçiyoruz none en başta… )

Kaydedip çıkıyoruz. ( Veya F10 tuşuna basıp entere basıyoruz. )

Sorun çözülmüştür :)

AmcNokta

Uzman üye
8 Haz 2016
1,234
0
Dünya
Kablolar bağlanmamış yanlış bağlanmış soketlerde oksitlenme olabilir.Bazen ufacık tozlar bile bunu yapar.Ramı cıkartıp takmak gerekebilir.Özellikle harddisk arızalı veya kablolarında bir sorun olabilir.
Burda kimse kasayı görmeden bir şey diyemez.Kendi arıza tespitini kendin yapacan HOCAM.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.