Windows Güncelleme / Update Yükleme

umutttss

Üye
5 Şub 2015
54
0
Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir süredir pc açmıyordum. Geçmişten kalan çok güncelleme vardı. İki gündür windows güncellemelerini yapmaya çalışıyorum ama bir türlü olmadı..
Soruna gelince;

Windows update başlıyor indiriyor. Tabi 5-6 saat sürüyor bu işlem. %50 de 1 saat bekledi. %89 da da bir saate yakın bekledi. Bitince yeniden başlat diyorum. Sisteme dosyaları kurarken %84 de takılıp kalıyor.

Windows 10 Home, sürüm 1511'e 10586 yükseltin bu güncellemede takılıyor.

KP32R4L.png

İşlem bitti kapatıp açınca güncellemeleri yüklemeye başlayacak ama yuvarlak mavi işaret ilerlemiyor. alttaki küçük sistem dosyaları vs. yazan yer de %36 da kalıyor.

QsqUn8R.png

Pc Win 7 den 10 a yükseltmiştim. Erken rezervasyonla. Birkaç kez sistem sıfırladım öncesinde hiç bir sorun yoktu. Aradan birkaç ay geçti ilk açtım ama bir türlü olmadı. Tekrar sıfırlamaya zamanım yok şuan. Ne önerirsiniz.

Bir de.;
sfc /scannow yaptım cmd ile, bu uyarıyı verdi;

ESbFcb1.png

10 gb kadar dosya indirdi kaç kez ama bir türlü yapamadı güncellemeyi. %84 de kalınca bir süre sonra laptop düğmesinden kapatıp açıyorum güncelleme iptal oluyor. Bir fikir verirseniz sevinirim.
İyi forumlar..

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Selamlar
Dosyalari tekrar indirmeni tavsiye edecegim cunku son verdigin resimde bazi dosyalarin tamir edildigi ama cbs.log dosyasi login offline destegi yok oldugunu soyluyor yani cbs dosyasini kaldirsaniz belki sorun ortadan kalkar bir diger onerim de win 7 de kaliniz , win 10 u denedim bende yukselttim biraz sorun cikartti bende win 7 yi yukladim ama yine update olayinda sorun cikti bir kac denemeden sonra sorun giderildi tabiki bunlar olurken gecen yil kurdugum linux distrosu Cyborg Hawk 1.1 ne sorun cikiyor ne de bir problem hersey guzel calisiyor isin gercegi windows bes para etmez diyecegim ama bir cok oyun hastasi icin gerekli

Son düzenleme:

umutttss

Üye
5 Şub 2015
54
0
Selamlar
Dosyalari tekrar indirmeni tavsiye edecegim cunku son verdigin resimde bazi dosyalarin tamir edildigi ama cbs.log dosyasi login offline destegi yok oldugunu soyluyor yani cbs dosyasini kaldirsaniz belki sorun ortadan kalkar bir diger onerim de win 7 de kaliniz , win 10 u denedim bende yukselttim biraz sorun cikartti bende win 7 yi yukladim ama yine update olayinda sorun cikti bir kac denemeden sonra sorun giderildi tabiki bunlar olurken gecen yil kurdugum linux distrosu Cyborg Hawk 1.1 ne sorun cikiyor ne de bir problem hersey guzel calisiyor isin gercegi windows bes para etmez diyecegim ama bir cok oyun hastasi icin gerekli

Selam dostum malesef win 10 da kalmam daha faydalı benim için şuanlık bu problemi çözmem gerek.
linux denemedim hiç :)

Soruna gelince

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download dan dosyaları silip tekrar baslatıp güncellemeyi denesem dediğinize gelir mi dostum.? bir de cbs.log dosyasıyla ilgili pc acıldıgında windows hesabına giriş istedi parolayı kabul etmedi. hesaplar bolumunde acık gorunuyor halbuki. sifre sıfırlama vs. yaptım ama girmedi. bununla ilgili olabilir mi.? veya bu dosyayla ilgili ne yapabilirim.
Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler icin tesekkurler.

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Selam dostum malesef win 10 da kalmam daha faydalı benim için şuanlık bu problemi çözmem gerek.
linux denemedim hiç :)

Soruna gelince

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download dan dosyaları silip tekrar baslatıp güncellemeyi denesem dediğinize gelir mi dostum.? bir de cbs.log dosyasıyla ilgili pc acıldıgında windows hesabına giriş istedi parolayı kabul etmedi. hesaplar bolumunde acık gorunuyor halbuki. sifre sıfırlama vs. yaptım ama girmedi. bununla ilgili olabilir mi.? veya bu dosyayla ilgili ne yapabilirim.
Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler icin tesekkurler.

Selamlar
Denemeden bir sey diyemem dosyayi silseniz bile sistemde yuklu olmasi sorun cikarabilir ayrica dosyayi silseniz bile online oldugunuz icin kendini tamir yoluna gidecektir offline denemekte faydali olabilir .
bir diger olayda eger windows aciliyorsa safe mode girip bu sitedekileri uygulaman yeterli olacaktir sanirim boylece log in update olayi kalkmis veya bypass olacaktir siteye buradan ulasabilirsinizisin gercegi bende de sorun cikmisti en sonunda yaptigim sey ise alacagim dosyalari linux ile cikarttim ve copy yaptim ardindanda format attim , ama win7.update leri yaptim ustelik ondan sonada yaklasik 10 gundur acmadim win 7 yi. Umarim sorunu kisa surede giderebilirsin

Son düzenleme:

umutttss

Üye
5 Şub 2015
54
0
Anlıyorum, tesekkur ederim dostum en kısa zamanda deneyeceğim. PC yi hala uyku modunda tutuyorum :) kapatırsam güncellemeyi yüklemeye başlayıp takılacak. Umarım cözülür, iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.