Windows işletim sistem hataları

Black Mamba

Kıdemli Üye
22 Eyl 2012
2,056
0
İstanbul
Bir cok hata var ama ben bir kacına soru,cvp seklın de degınmek istedım..

Hemen uyaralım, az sonra okuyacaklarınızın çoğu, orta ve ileri düzey kullanıcılara hitap ediyor. Eğer sisteminize hakim değilseniz, yanlışlıkla bozabileceğiniz ayarlarınızdan ötürü oluşacak sonuçlar için sorumluluğu da üzerinize alacağınızı unutmayın.saygılar!!!

SORUN 1= Masa üstü göster kayboldu
Çözüm Önerisi =
Masaüstünü göster seçeneği silinmişse eğer yapmanız gereken çok basit.
Başlat - > Çalıştır ‘a regsvr32 /n /i:U shell32 yazıyorsunuz ve masaüstünü göster hızlı başlat menüsüne tekrar yükleniyor.

SORUN 2 = Geri dönüşüm kutusu kayboldu
Çözüm Önerisi =
Geri dönüşüm kutusu masaüstünden kayboldu ise Buraya tıklayarak ilgili regedit dosyasına
tıklayın. Çalıştırıp Evet ve Tamam dedikten sonra geri dönüşüm kutusu tekrar çıkacaktır. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

SORUN 3 = Windows kapanmıyor
Çözüm Önerisi =
Bilgiyarı kapat dediğim zaman kapatılıyor ekranı takılı kalıyorsa.
Başlat>Çalıştır>Regedit
Daha sonra gelen pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control
kısmındaki WaitToKillServiceTimeout kısmını değiştirin. Oradaki değeri 20000'den 200'e düşürün.

SORUN 4 = Program ekle-kaldırdan istenmeyen istenmeyen programların kaldırılması
Çözüm Önerisi =
Bazı programlar vardır bilgisayarınızda istemediğiniz denetim masasından program ekle kaldır a girersiniz fakat kaldırmak istediğiniz programın adını göremezsiniz. Bu programı kaldırmak için aşağıdaki yolları izleyelim.
Başlat/Çalıştır/Regedit yaparak kayıt defterimizi açalım.
- HKEY_LOCAL_MACHINE klasörünü açalım
- Software i açalım
- Microsoft u açalım
- Windows u açalım

SORUN 5
= Masa üstü simgelerim kayboldu
Çözüm Önerisi =
Eğer masaüstü simgeleriniz kayboldu ise, masaüstünde sağ tuşa basarak Simgeleri Yerleştir seçeneğinde “Masaüstü Simgelerini Göster” seçeneğini işaretleyiniz. Bu şekilde simgeler geri gelecektir. Yanlızca Belgelerim, Bilgisayarım, Internet Explorer simgelerinden biri veya hepsi yoksa bunun için Masaüstünde sağ tuş özellikler, “Masaüstü” sekmesi “Masaüstünü özelleştir” seçeneğinden geri getirebilirsiniz.
- Current Version u açalım
- Uninstall ı açalım
Burada program ekle kaldırdaki listeyi ve göremedilerinizi göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz programı listeden seçin ve del tuşuna basın.

SORUN 6
= Görev yönecısı açılmıyor
Çözüm Önerisi=
Görev yöneticiniz açılmıyorsa eğer Buraya tıklayarak ilgili regedit dosyasını indirip çalıştırın. Evet ve ardından Tamam diyerek onaylayın. Artık görev yöneticiniz açılacaktır

SORUN 7
= Ekran Donuyor hatası
Çözüm Önerisi =
Normalde ekranın donmasının en fazla bilinen nedeni ekran kartıdır. Aşırı ısınmadan ekran donabilir veya saçma sapan ifadeler çıkabilir. Başka bir ekran kartı takıp denedim fakat yine donmaya devam etti. Sonraki ihtimal HDD, Sabit disk aynı şekilde bi anda okuyamıyor ve donma yapabiliyor. Sabit disk değiştirdim ama sonucu yine değiştiremedim. Ram bu tarz sorun pek yapmaz ama yine de denemek istedim. Başka bir ram taktım sonuç yine aynı. Son çare anakart ve işlemci kalmıştı. İşlemciyi değiştirdim ve sorun giderildi. Aklınızda bulunsun, böyle bir durumla karşılaşırsanız işlemci’den de yapabiliyor. Bilgisayar normal şekilde açılıyor işlem görüyorken bir anda ekran donup kalıyor. Ne klavye çalışıyor nede fare. Eğer bu dediklerimi yapabilecek bilginiz yoksa hemen bir bilgisayarcıya ***ürmenizi tavsiye ediyorum. Parçaları değiştirmeye çalışırken işlemci yanında bir kaç parça daha bozmayın

SORUN 8
= Bilgisayarın acılıp ROOT menü de kalması
Çözüm Önerisi =
Bilgisayarınızı açtığınızda anakartınızın markasını belirten bir ekran çıkıp daha sonra root menüye (mavi) geçiyorsa, sorun büyük olasılıkla anakartınınız kablosunun gevşemesidir. Kasayı açıp anakart kablosunu söküp tekrar taktığınızda sorun düzelecektir..

SORUN 9 = Regedit açılmıyor
Çözüm Önerisi =
Regedit’i açmak istediğinizde Kayıt defteri düzenleyici, yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış şeklinde bir uyarı alıyorsanız eğer, yapmanız gereken.
Başlat -> Çalıştır’a
REG add
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v
DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
yazısını kopyalıp yapıştırın ve tamam deyin

Son düzenleme:

ßéYaZ

Üye
10 Eyl 2007
164
0
ßenimde bir sorum olucak .! win / 7 Güncelleştirmeleri 67 de duruyor bazı guncelleştirmeler yuklenemiyor ne yapabirim bunun hakkınd a bir çözüm varmı

Black Mamba

Kıdemli Üye
22 Eyl 2012
2,056
0
İstanbul
ßenimde bir sorum olucak .! win / 7 Güncelleştirmeleri 67 de duruyor bazı guncelleştirmeler yuklenemiyor ne yapabirim bunun hakkınd a bir çözüm varmı

yazılımın orjinal windows degılse o hatayı alıyorsundur...orjınal win yüklersen o güncelleme hatalarını almazssın...

orjinal olmayan windows a günceleme yapmana da gerek yok.
oyunlar vs hiçbir problem olmaz.. hatta güncelleme yapman zararına,çünkü korsana düşüp format atma bile gerekebilir...

eger ki yazılım orjınal windows ise...bu linke tıkla burdakınlerı uygula

Güncelleştirmeleri yükleme sorunlarını giderme - Microsoft Windows Yardımı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.