Windows Server aşma taktikleri

eksen021

Katılımcı Üye
3 Ağu 2008
616
0
Sa Kardeşlerim , şimdi size win server aşma taktiklerinden dersler verecem ilk dersimize başlıyorum şimdik iis 6 serverlarda c:\\windows\\system32\\cmd.exe erişimi genelde yasaktır, bu yüzden cmd çalıştırılmıyodu, fakat şöyle bi olay varki kendi cmd ni upload edip çalıştırabiliyosun eheueh.. microsofttan da daha iyi bi önlem beklenemezdi

neyse..

önce 2 adet shellden bahsetcem.

1. si webadmin.aspx
bu shellin cmd bölümünden çalıştırmak istediğiniz exe yi girip alta da parametreleri yazıp çalıştırabilirsiniz.

2. si tc.asp, ben yazmıştım her win server aspx desteklemediği için sadece komut çalıştırma amaçlı basit bi asp shell yazdım, bunda da çalışma mantığı aynı...

önce kendi pc nizden c:\\windows\\system32\\cmd.exe dosyasını servera upload edin, sonra bu shellerden birini upload edin. cmd.exe nin path ını yukarı yazın alt kısma /c komut şeklinde komutu yazın..

o kullanıcının yetkileri dahilindeki bazı komutları çalıştırabilirsiniz..

bi de churrasco.exe var onu başka bi zaman anlatırım. o dosya ile administrator session yakalayıp admin olmak mümkün ancak her serverdan çalışmaz tabiki ****, her zaman istisna vardır bu **** işinde

peki skimizin keyfine göre exe çalıştırmak mümkünmü? evet mümkün ama sadece dosta çalıştırabildiğiniz exeleri (win32) çalıştırabilirsiniz..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.