Windows u silip Kali Linux kurmak istiyorum. Nasıl yaparım ?

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Şimdi hack için kullanıcaksan gerek yok kaliye felan Pentestbox indir yeter yok ben Gnu/Linux dağıtımı kulanıcam diyorsan Kali kurma Ubuntu kur ve Dual boot kur yani hem Windowsa hemde Ubuntuya gire bilirsin Youtubede videoları var izliye bilirsin iyi forumlar

Bu tür konular THT yardım merkezinde acılmalı

ARES AFFETMEZ

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,759
1
C:\
Hocam bu sefer kararımı kesin verdim kuracağım :)

Peki ya sonra?
Win gibi çalışmaz genellik programlar win üzerine .exe lazım olursa ne yapacaksın? Sanala kur sürücüleri ekle normal gibi kullan pc özelliğin düşükse parrot kur al tam ekrana sanal makine olduğunu hissetmezsin kasma donma derdide yapmaz

Tek sistem yapma illa kuracaksan dual boot yap

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Eğer ana işletim sistemini kali linux yapmak istiyorsan kali linuxu bir dvd ye boot et. Sonra kurulum aşamasında diskleri tamamen sil. Böylelikle kurulum bittiğinde ana işletim sisteminiz linux olacaktır.

Thombia

Üye
31 Ocak 2016
241
1
Godon
1 hafta önce ben de kurdum kaliyi 1 gün uğraştım.Son sürümün isosunu indirirsen hata alacaksın ve çözümü yok.Onun için bir usb ayarla ve kali 2017.2 'yi indir ve
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Ksh5rTmnxeo&t=952s[/ame]
linkinden takip et ve kur! bu arada kaliyi kurdum daha performanslı olur diye ama boşa çıktı.Tarayıcı aşırı yavaş oldu youtube da canlı yayın izleyemedim.w10'da bu problemler yoktu.Ondan tekrar w10 kuracam.Windows programlar açısından benim açımdan daha iyi.Bol şans!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.