Windows Update Sorunu

RareKurama

Üye
8 Ara 2018
101
0
Gönüllerde
merhabalar bilgisayarıma xbox for pc yüklerken bağlantı hatası alıyorum aynı şekilde windows update bölümünde de hat alıyorum nasıl düzelte bilirim

HATA:0x80072efe

Rh5LC4opSY62B5sgq__6IQ.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

kanserojen

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
880
1
47
Cevap: windows update sorunu yardım

Merhaba,

Windows+R tuşu ile "çalıştırı" açın "services.msc" yazın. Windows Update ayarını açıp bilgisayarı tekrar başlatın güncellemeyi yeniden deneyin.

Saygılarımla...
kanserojen

Algoss35

Üye
22 Tem 2014
224
4
Valeria

Windows 7 kullanıyorsan update alırken sorun yaşayabilirsin Microsoft resmi hesabından gerekli güncellemeyi alabilirsiniz.
İyi Forumlar dilerim.

kanserojen

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
880
1
47

çalışmadı bu da sanırım hafta içi microsoft destek ile iletişime geçicem

Modemi aç kapat.
DNS Sunucularını Değiştir.
Windows Update sorun gidericiyi çalıştır. Tekrar dene olmazsa;
CMD açıp "net stop wuauserv" komudunu girin tırnaksız. ardından "Yerel Disk C> Windows" girin. "SoftwareDistribution" klasörünü bulun sonra "SoftwareDistribution.old" olarak yeniden adlandırın. CMD'ye tekrar girip "net start wuauserv" tırnaksız şekilde kodu yazın. Güncelleştirmeyi tekrar deneyebilirsin.

Saygılarımla...
kanserojen

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Merhaba,

Büyük ihtimalle windows sürümünüz orjinal olmadığından bu hata ile karşılaşıyorsunuz.

Yöntem 1
Lütfen adımları izleyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Aşağıdaki adımlar Windows mağazası önbelleğini sıfırlayacaktır.

Çalıştır'ı açmak için Windows tuşu + R tuşuna basın

wsreset.exe yazarak Enter tuşuna basın

Windows mağazasını yeniden başlatın, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 2

Sorun gidericiyi başlatmak için aşağıdaki URL'de yer alan adımları izleyin.

https://support.microsoft.com/tr-tr...düzeltme-93ed0bcf-9c12-3df6-6dda-92ec5d0415ac

Ayrıca aşağıdaki video ile birçok kullanıcı bu sorunu çözmüş.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=OEKZnzFmqt0[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.