Windows Vista'ya Kali Linux kurulurmu?

Dndndndndn

Yeni üye
3 Ocak 2020
24
0
Selâmün Aleyküm,

benim Pc Windows Vista ve 3 gb ram'i var. Kali Linux kurabilirmiyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

DARKF0REST

Üye
15 Eki 2019
135
0
windows vistanin yaninami kurucaksın yoksa windows vistanin içine mi arkadaşin dediği gibi virtual box la kurman daha iyi olası bir durumda sorunda sanal makine zaten sorun yaşamazsın bağzı arkadaşlar sanal makineyi normal pc gibi kullanmak istemiş onunda çözümü var üstelik normal kali linuxu direk pc ye kurmuş gibi kullanırsın ve olası birşeyde silmen geri yüklemen daha zahmetsiz ağ içinde ağ ayarlarından köprü bağlantısı seçersende normal bir makineymiş gibi ip de alicak ve rahatta kullanıcaksın. ama yok ben windowsun yanına kurucam dersen diski bölmen gerekir ve diski boot etmen gerekir anlıycağin biraz zahmetli ve çok kullanışlı değil 2 şekildede kullamdım en iyisi virtual box.hem şuanlık hem ileriye dönük cevap vermeye çalıştım.

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
126
3
xD
Dostum merhaba Vistaya kurulur, arkadaki uygulamaları kapatıp sadece Virtual box çalışacaksa iyi olur. Fakat 3 Ana bilgisayarda Chrome filan açmaya kalkarsan linux aççıken, Bilgisayar çok zorlanır donar. 3 GB az çünkü.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Merhabalar,
sanal makine olarak kuracaksanız 1.5 gb ram ayırıp kurabilirsiniz,
eğer vistayı silip kuracaksanız bu sistem size hayli hayli yeter

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.