Windows XP 4 GB RAM tanimiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
12 Kas 2006
175
1
Windows XP 4 GB RAM tanimiyor

sadece 3 GB RAM gösteriyor. Windows 7 de ama bütün 4 GB RAM gözüküyordu.

Benim sorum: Windows XP üzerinde daha calissam RAM bozulabilirmi, yada hic birsey olmazmi?

ilkinerdi

Katılımcı Üye
31 Ağu 2008
471
0
İzmir
duyduğum kadarıyla 64 bitler 4gb rami görebiliyomuş bulabilirsen 64 bit olanından indir tabi kota problemin yoksa ama kesin bişey söyleyemem garantisi yok

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
Arkadaşım 32 bit işletim sistemleri ram i max 3 gb a kadar görür. sistemine 64 bit vista/xp kurarsan sorunu çözersin. eger işletim sistemin vista 32 bit ise sakın vista 64 bite çıkma çünkü zaten 64bit yapınca eklenecek o 1 gb ram ı yine vista yiyecek

64 bitin problemi her programı her dosyayı 64 bitte çalıştıramazın 64 bite uygun programlar driverlar bulman gerek. 1 gb arama bence sen aynı şekilde devam et

By_SeCuRiTy

Yeni üye
3 Ara 2008
3
0
ßencede Vistaya BuLaşma Bierde Linux , Windows Wista Yı Kullananlar 4 Gb RamLeri Warsa 3 Gb Sini Siz 1 Gb Inıda Wista Kullanıomuş Bildiqin Kadar Ama windows da böyLe bişe Yok Dostum ... Tam oLarak Anlayamadım AçıkLarsan Biraz Daha ...

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
ßencede Vistaya BuLaşma Bierde Linux , Windows Wista Yı Kullananlar 4 Gb RamLeri Warsa 3 Gb Sini Siz 1 Gb Inıda Wista Kullanıomuş Bildiqin Kadar Ama windows da böyLe bişe Yok Dostum ... Tam oLarak Anlayamadım AçıkLarsan Biraz Daha ...

Dostum bak şimdi 32 bit ve 64 bit işletim sistemlerini anladın umarım 32 bitler max 3 gb ram digeri 3 gb dan fazla ramler ile işlem yapabiliyor.

Vista dediğimiz alet arayüzü olsun çalışması olsun açılışı olsun 1 gb ramin %60 oranının kendisi kullanıyor yani yarısından falzlasını şimdi x32 de sorun buyken x6 bite geçince -ki bu sefer tüm uygulamalar driverler oyunlar filan x64 bite uygun olucak - bu uygulamalar raminin yüksek bir bömlümünü yiyecektir.

Sonuç: Ya x32 bit Xp kullanıcaksın yada xp yi vistayı atlayım bi yerlerden windows 7 çekip onu kullanıcaksın.

12 Kas 2006
175
1
Dostum bak şimdi 32 bit ve 64 bit işletim sistemlerini anladın umarım 32 bitler max 3 gb ram digeri 3 gb dan fazla ramler ile işlem yapabiliyor.

Vista dediğimiz alet arayüzü olsun çalışması olsun açılışı olsun 1 gb ramin %60 oranının kendisi kullanıyor yani yarısından falzlasını şimdi x32 de sorun buyken x6 bite geçince -ki bu sefer tüm uygulamalar driverler oyunlar filan x64 bite uygun olucak - bu uygulamalar raminin yüksek bir bömlümünü yiyecektir.

Sonuç: Ya x32 bit Xp kullanıcaksın yada xp yi vistayı atlayım bi yerlerden windows 7 çekip onu kullanıcaksın.

hepiniz dogru diyorsunuz. saten windows 7 vardi ama ben sildim, cükü hep xp de calisdim. ama simdi forumda iyi bir windows 7 versiyonu ariyorum. gine windows 7 koycam ;) bu kez kesin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.