Windows Xp temiz kurulum

Enes THT

Üye
23 Eki 2015
214
0
Sanal Kent
Sa. Arkadaşlar . Bu gün PC'ye format atacaktım xp den 7 ye temiz kurulumla. Daha sonra c diskini biçimlendireceğim Sırada seçili kullanılmayan alanda disk oluşturulamadığı dedi. Sonra xp Cd'sini takıp bot menüden başlattım aldığım hata

Bu diskte Windows xp uyumlu bir bölüm yok

Oldu. Yaklaşık 3 saattir bununla ilgili internette bilgi Aradım fakat negatif sonuçlar aldım.
Şuan Acronis ile geri yüklediğim xp yi kullanıyorum. Bilgisayar masaüstü
Anakart ga945p s3. Galiba tam hatırlamıyorum,
3gb DDR ll ram
Ati x1550 128 bit 512 mb Gpu
Core 2 Duo E6400 2.13 GHz işlemci.
Arkadaşlar bu arada işlemcimi Quad Core q6700 ile değiştirebilirim, daha satın almadım. İşlemci önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada laptopda var. Program vs gerektiğinde flash disk üzerinden bu bilgisayara Atıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Foto bu bana ait değil fakat aynı sorun birebir.

586b9382314ca22e12f9e35bbc0ce477.jpg

Son düzenleme:

furkan259

Üye
23 Tem 2012
104
0
Sanırım hdd ayırdığın bölümlerden kaynaklı olabilir bendede benzer hata win10dan 7ye geçerken olmuştu dosya sistemininin türünden kaynaklıdır muhtemel

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.