Windows Yerine Nasıl Linux Yükleyebilirim?

kiss4u

Üye
9 Şub 2019
240
10
Herkese iyi forumlar. Şu an Acer marka çok da iyi olmayan bir laptop kullanıyorum. Windows'u kaldırıp tamamen Kali Linux yüklemek istiyorum. Nasıl yapacağım hakkında bir fikri veya önerisi olan var mıdır?

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Merhabalar,
Kali linux iso dosyası indirip rufush ile usbye aktarın. Kurulumdan önce windows yüklü olan diskinizi biçimlendirmeyi unutmayın.

kiss4u

Üye
9 Şub 2019
240
10
Yüklemeden önce bilgilerinizi yedekleyin ve format atın. Rufus yazılımı ile Kali Linux iso dosyasını flash belleğe yazdırın. Akabinde bilgisayarınız önyükleme kısmını HDD yerine USB'den yüklemeyi seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonrasında bu adımları uygulayın; https://www.turkhackteam.org/linux/1827634-dual-boot-kali-linux-kurulumu-linux-klubu.html

Attığınız linkteki fotoğraflar görünmüyor
Peki sizce böyle bir şey yapmam mantıklı mı?

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Öncelikle sisteminize uygun iso dosyasını indirin.ardindan flash belleğe rufuslayin.normal bir sistem yüklemesi ile kali linux kurmuş olacaksınız.

İyi forumlar

lyxG

Üye
15 Ocak 2019
248
27
Hedef Linux Dağıtımını indirin UNebootin veya Rufuls gibi bir cihaz ile .iso kalıbını açın yüklendikten sonra bellekte hafıza sorunu varmı ?
kontrol edin bir sorun yoksa bilgisayarı kapatacaksınız ve açarken BİOS menüsünden USB sırasını en üste verip F10 ile kaydedin ve açın sonrası setup ekranı gelecektir.

28 Mar 2020
130
14

Pek bir bilgim yok ama yakın bir zamanda windowsta terminal kurulumu diye bir video görmüştüm elbetteki sanal sunucu gibi olmaz, ama işinize yarayabilir mi bilmiyorum,
İyi forumlar dilerim :)

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Terminal kurulumunu tavsiye etmiyorum dual boot kullanınız. Bir adet flash bellek gerekiyor. Rufus indirin ve bir adet kali linux iso dosyası. Sonrasında rufusu açınız flash belleğinizi takınız dd image modda biçimlendiriniz sonrasında diskinizde 20gb ve üstü bir yer ayırınınız kurulum ekranında ayırdığınız diske kurunuz bu şekilde dual boot kurulum olacaktır.

https://rufus.ie/

Index of /kali-images

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
407
Kainat
Merhaba kiss4u
Öncelikle hamgi linux'u seçeceğünize karar verin ve o işşetim sisteminin .iso doayasını indirin

Rfush programı ile flaşa .iso dosyasını kurun.

Sonra bilgisayarınıza format çekin

Bilgisayarınızı kapattıktan sonra, flaşı bilgisayarınıza tekın ve açın. Açılış ekranı geldiğinde bios ayarlatına girin ve "açılışta usb ile çalıştır" seçeneğini altif edin.

Sonra kırulumu yapmaya başlayabilirsiniz.

İyi forumlar

EYLL'

Uzman üye
17 May 2019
1,540
188
Hudut
Kali Linux Ana işletim sistemi olarak önerilmez. Bu yüzden 2.cil olarak kurmanızı tavsiye ederim.
2. Flash diskinize ise windows 10 İSO yazdırmanızı tavsiye ederim.

Rufus ile usb ye kali Linux u yazdırın.
Daha sonra Windows un olduğu bölümleri
Ve ya diskin tamamını biçimlendirin.
Daha sonra kali yi kurun.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
905
ZYZZ
Kali iso yu yazdırın rufus a boot menüden kurulum yapın Windows u kaldıracakiseniz windows diskini bölmeyin direk o diske kurun windows kalkacaktır...
İyi forumlar
NOT: Bilgisayarınız kötü ise kali kurmayın parrot mate kurabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.