Windows yönetici sorunu

ciha012

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
389
1
tht
Türk Hack Team ailesi herkese merhaba direk konuya gireyim.hp bir bilgisayara sahibim ve bu bilgisayar başka bir yönetici tarafından yönetiliyor.Bilgisayar her yönden kısıtlanmış durumda ben bir açığını bulamadım ve yönetici şifresini öğrenmek ve active etmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

ciha012

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
389
1
tht

komutanım bu yöntemi biliyorum ama bilgisayara herhangi bir usb yada cd takamam çünkü anında sisteme düşüyor aslında bu sorunu çözsem halledebilirim ama bunun çözümünü de bulamadım

cmd komut sistemine girebilsem zaten yapacam ama komut sistemini devre dışı bırakmışlar ve etkinleştirmeye çalıştırmak istesem bile yönetici tarafından engelleniyor

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
komutanım bu yöntemi biliyorum ama bilgisayara herhangi bir usb yada cd takamam çünkü anında sisteme düşüyor aslında bu sorunu çözsem halledebilirim ama bunun çözümünü de bulamadım

Yeniden merhaba,

1.BİOS PİLİ : Yeni Pc lerde oluyormu bilmiyorum fakat yöntem basit

kasayı açıyoruz ve bios pilini çıkarıp takıyoruz ve şifre 0 lanmıs oluyor

https://www.turkhackteam.org/3054129-post2.html

Bunları deneyebilir misin?

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32

ciha012

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
389
1
tht

deneyecem komutanım sağolun

hocam biosla pek bir işi yok konun aslında. ek olarak bir çözümü yok. işletim sistemleri ona göre yapılıyor. özel win serileri onlar. adamlar her yolunu düşünmüş ama kasayı açıp hddye direk paket bşr prgram yükleyebilirsin. ne istiyorsan.

bu bilgisayarlar bilişim uzmanları tarafından denetleniyor.dediğiniz gibi her yolu düşünmüşler,sosyal mühendislik yoluyla almaya çalıştım ama adam yemedi.
büyük ihtimal bu sorunu çözemeyeceğimi düşünüyorum.çünkü hemen hemen her yolu denedim bıos pili içinde adamlar o bölgeyi kapatmış açılmıyor.
yani kullandığım aslında bir bilgisayar değilde televizyon niyetine kullanılır

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
bu bilgisayarlar bilişim uzmanları tarafından denetleniyor.dediğiniz gibi her yolu düşünmüşler,sosyal mühendislik yoluyla almaya çalıştım ama adam yemedi.
büyük ihtimal bu sorunu çözemeyeceğimi düşünüyorum.çünkü hemen hemen her yolu denedim bıos pili içinde adamlar o bölgeyi kapatmış açılmıyor.
yani kullandığım aslında bir bilgisayar değilde televizyon niyetine kullanılır

aynen bios pilini çıkarırsan ayarlar sıfırlanır (eski bios) bidaha açamayabilirsinde. yeni bioslarda ise sadece saat verisini tutar. bios verileri eeproma yazılır.

ciha012

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
389
1
tht
aynen bios pilini çıkarırsan ayarlar sıfırlanır (eski bios) bidaha açamayabilirsinde. yeni bioslarda ise sadece saat verisini tutar. bios verileri eeproma yazılır.

şimdi bıos pilini çıkarsam ana kart biosu fabrika çıkışı bios sürümüne döner ve aynı zamanda yeni bıos a değilde eski işlemciye uyan bıosa döner bu durumda sıkıntı çıkabilir bıostan çözülmesi zor başka yöntemler gerekli

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.