GNU/Linux Windows10'un yanına Ubuntu Kurmak

20 Nis 2015
52
0
Windows10 işletim sistemli bilgisayarımın yanına Ubuntu kurmaya çalışıyorum usb den fakat boot menüsünden usb mi seçtiğimde internette gördüğümden biraz farklı bir menü karşıma çıkıyor. Normalde Install Ubuntu ve try ubuntu without install seçenekleri çıkması gerekirken internete göre ben de bu seçenekler yerine Ubuntu, Ubuntu(safe graphics) seçenekleri çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim

hack3636

Üye
16 Eki 2012
75
0
Dostum Virtual box ile kurabilrsin.
Virtual box ile istersen birden fazla işletim sistemini kurabilrisin.
Avantajı ; her hangi bir group yapmadan windows u kapatmadan Ubuntuya geçiş yapabilrisin.

20 Nis 2015
52
0
Evet doğru şeyi indirdiğime eminim fakat biraz inceledim ve C sürücümü ubuntu için kullanmak için bölmeyi denedim ve bana sadece 4000mb gibi bir alan tahsil ediyor. (150gb boş yerim olmasına rağmen) sonrasında Easus, Minitool gibi disk bölme toollarını kullanmayı denedim fakat yine işe yaramadı. Sonuçta şöyle bir yere vardım disk tipi mi deniyor tam bilmiyorum ama PRIMARY olarak geçiyor C diskim onu Logical tipine çevirirsem bölme işlemini yapabiliyorum. Ama veri kaybı gibi şeyler olabiliyormuş okuduğum kadarıyla, ve ayrıca windows sistemimde C diski üzerine kurulu. En başa gelicek olursam install çıkmamasının sebebi sanırım bunu otomatik olarak nereye kuracağını bulamaması olabilir. Şimdi o C diskini PRIMARY DEN LOGICAL 'a çevirmeli miyim yoksa pes edip virtual box'a mı kursam bilemedim açıkçası

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.