Windows7 usb port sorunu

ApocalypsE54

Yeni üye
28 Ocak 2016
1
0
Beyler yaklaşık 4 5 gündür bilgisayarım usbleri algılamıyor.Mouse usbsini takıyorum mouse ın ışığı yanıyor fakat hareket etmiyor.Usb wifi sinyal alıcıyı takıyorum ışığı yanıyor ama bilgisayarımda göstermiyor.Her yeri araştırdım ne varsa yaptım olmadı.Aygıt yöneticisinden butun işlemleri yaptım,chipseti güncelledim,format attım ama nafile hiçbir türlü düzelmedi.Bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Merhaba ApocalypsE54

USB Portlarında tozlanma yada içine birşeyler kaçmış olabilir. Bunu kontrol ettikten sonra driverlarını yeniden gözden geçir. Sorun çözülmediyse aşağıdaki videolardan yararlanabilirsin. Donanım bilginiz yüksek ise aşağıda bulunan lehimle çözümü deneyebilirsiniz.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=VbCKfhLEYUA[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=WpL1_bnsm-Q[/ame]

İyi Forumlar

byislam

Uzman üye
28 Haz 2015
1,914
0
usb port hiçbir şeyi okumuyorsa driver kaynaklı olabilir ( çok düşük bir ihtimal) veya donanımsal bir sorun anakart yada portlarda hasar olusmus olabilir. driveri eger bilgisayar yeniyse kendi sitesinden eski ise donanım numarasından internette kendin arastır yukle . eger sorun cozulmezse bir bilgisayarcıya göster

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.