Windowsunuzu Hızlandırın-Auslogics İle

ExeOweR

Ar-Ge Ekibi Deneyimli
5 Mar 2012
3,401
1,105
exe.php
Güzel bir program olan Auslogics BoostSpeed ile bilgisayarımızı hissedilir ölçüde nasıl hızlandırırız onu anlatacağım

önce programımızı indirip kuruyoruz,sonra prgram kapalıyken cerack dosyası içindeki dll dosyasını programın kurulu olduğu dizine atıyoruz..

download link : Multiupload.nl - upload your files to multiple file hosting sites!

programı kurduk karşımıza aşağıdaki ekran geldi,ilk olarak tara ve onar diyerek ön onarımımızı yapıyoruz..

27079859.jpg

sonra gelişmiş araçlara gelip başlangıç öğelerine tıklıyoruz,karşımıza windows açılışında açılan programların listesi geliyor..

92559522.jpg

BURASI ÇOK ÖNEMLİ !!!!
karşımıza gelen ekrandan gereksiz olan öğelerin yanındaki kutucuğu boş bırakıyoruz.bu seçimi dikkatli yapın ve neyin gerekli olduğuna siz karar verin.mesela bir antivirus ü başlangıçta çalıştırmak zorundasınız bu yüzden bunu seçmeyin,ama mesela atıyorum winamp kurulu ve başlangıçta agent çalıştırıyor,buna hiç gerek yok bunu seçin ve başlangıçta çalıştırmayın !

21481994.jpg

başlangıcımızıda ayarladık
şimdi sistemimizi yine aynı mantıkla eniyileştirelim.
bunun için üstten sistem danışmanına tıklayalım ve sistemimizi tarasın.
bu tarama sonuçta size gereksiz servisleri kapatmayı tavsiye edecektir.
aynı başlangıçta çalışan öğeler gibi bilgisayarınızda arka planda çalışan sistem öğeleri vardır,bunu siz kendiniz düzenlemelisiniz..
mesela benim pc de fax yok ve kullanmıyorum,onun için fax hizmetini devredışı bırakabilirim.
bunun için faks hizmetinin yanındaki kutucuğu işaretleyip sağ tarafdan seçilileri düzelt diyorum..
siz buradan size en uygun olanı seçin ve düzeltin..

64529217.jpg

tekrar üstten gelişmiş araçlara gelelim.
ve internet ayarlarlarımızı iyileştirelim..
bunun için interneti hızlandır altından otomatiği seçiyoruz,ve bağlantı hızımızı işaretliyoruz,şayet bilmiyorsanız aşağıda bulunan mevcut internet baplantı hızımı kontrol et seçeneğinden öğrenebilirsiniz,seçiminizi o aralıkta yapın.ve incele deyip uygulayın..

94819709.jpg

73958621.jpg

şimdi gelelim aşırı ağır bilgisayarların ilacına..
şayet bilgisayarınızdan hiç ümidiniz yoksa program bunada yardımcı oluyor..
yine gelişmiş araçlar altından,sistem ince ayarlarından,hizmetleri iyileştir deyip seçenekleri görebilirsiniz !!!
DİKKAT !!!!!
bu seçimide çok dikkatli yapın !!!
seçiminize göre durdurulacak öğeleri size gösterecektir !mesela windows saati çalışmayacaktır,bu modu genellikle oyun pc lerinde uygulayın,normal ev kullanıcısı iseniz seçeneği değiştirin,alttaki kapatılacak öğeleri iyi denetleyin !!!

87821391.jpg

şayet sorun yaşarsanız kurtarma merkezi altından sisteminizi eski ayarlarına döndürebilirsiniz..

50252142.jpg

hepsini yapıp bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra performans artışını görebilirsiniz.
ama bir pc yi yavaşlatan en önemli etken başlangıçta çalışan gereksiz programlardır !buna çok dikkat edin !

AlcatrazTr

Yeni üye
17 Nis 2012
35
0
_-_
Teşekkürler indiriyorum , Ellerine ve Emeğine Sağlık Kardeşim yararlı bir konu olmuş inşallah gözle görülebilir ölçüde fayda sağlayabilen bir programdır saolasın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.