Windwos10 Aşırır CPU Kullanımı

Tedy P

Üye
1 Ocak 2020
102
2
Teksas
Merhaba arkadaşlar uzun süre windows7 kullandım bunun sebebi sistem özelliklerimin yetmemesi falan değildi sadece çocukluktan 7 ye alıştığım için kullanması daha rahat ve görünümü hoş geliyordu bir kaç ay önce Windows10'a geçiş yaptım fakat windows10 a geçtiğimden beri sistem programları ansızı CPU kullanımı %95 %100 e kadar çıkıyor bilgisayar değil sanırsın çamaşır makinesiymiş gibi ses çıkıyor bu cpu kullanımı bazen 1 2 dakika bazen 6-7 dakika devam ediyor tüm videoları izledim bu konuyla alakalı her şeyi yaptım fakat sorun hala aynı şimdi size sorum şu ki Windows8 e geçiş yapayım mı yoksa tekrar Windows7 ye mi geçiş yapayım ?

Tedy P

Üye
1 Ocak 2020
102
2
Teksas
Arkadaşlar çözüm önerileriniz için teşekkür ederim ama yazıda belirttiğim gibi tüm her şeyi yaptım önceden 'system %100' yiyorsa şuan 'sistem boşta işlemi'' yiyor yani ne yaparsam yapayım olmuyor.

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
ωσитαѕ;8982392' Alıntı:
Windows 7 Öneririm Güzeldir Fakat Güncellemeyi Durdurdular Diye Biliyordum

Doğru biliyorsunuz :) Link

Ama zaten bizim için bi farkı olmaz;

Your PC will continue to start and run, but will no longer receive software updates, including security updates, from Microsoft

Sistem özelliklerinizi yazar mısınız rica etsem?

Tedy P

Üye
1 Ocak 2020
102
2
Teksas
Bi üstteki postumda şunu yazmışım;

‘Sistem özelliklerinizi yazar mısınız rica etsem?’

8GB Ram / 4GB paylaşımlı 6GB ram
3.2Ghz 4 çekirdek işlemci. Bu sorun sürekli olmuyor dostum bazen bilgisayar açtığım an oluyor bazen kullandıktan yarım saat sonra yani ve bu öyle sürekli de değil ortalama 3-6 dakika arasın da ses kesiliyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.