Wine ile kurduğum programın dosyalarını bulamıyorum

Grindelwald0

Yeni üye
31 Eki 2023
19
3
Wine ile Dev C++ programını buldum kurulumunu sonunda programı çalıştırı seçtiğimde çalışmıştı ama şimdi programın dosyalarını ve exe sini bulamıyorum

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Selam, Eğer Wine üzerinde Dev C++ programını çalıştırdıysanız, dosyalar genellikle Wine'ın sanal sürücüsü altında bulunur.
Wine'ın "drive_c" klasörü genellikle Wine'ın kurulu olduğu dizinde bulunur ve bu klasör içinde "Program Files" gibi bir dizin oluşturulmuştur. Dev C++ programının dosyaları bu dizin altında olabilir. Eğer Dev C++'ı özel bir klasöre yüklediyseniz, o klasörü aramalısınız.

Aşağıdaki adımları takip ederek program dosyalarını bulabilirsiniz:

cd ~/.wine/drive_c

Ardından, "Program Files" veya "Program Files (x86)" gibi bir klasöre gidin. Bu dizin içinde Dev C++ programının yüklendiği bir klasör bulunmalıdır.

cd Program\ Files

veya

cd Program\ Files\ \(x86\)

Dev C++ programının yüklü olduğu klasöre gidin ve burada programın çalıştırılabilir dosyasını içeren bir exe dosyası arayın.

cd Dev-C++ ls

Eğer bu adımları izledikten sonra hala bulamıyorsanız, programı tekrar yüklemeyi düşünebilir veya Wine üzerinde çalışan programların konfigürasyon dosyalarını kontrol edebilirsiniz. Wine, her çalışan program için ayrı bir sanal sürücü oluşturduğu için, programın dosyalarını bulmak biraz uğraştırıcı olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.