winlogon/winlogon.exe hatası lütfen yardım edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xmazlum1980x

Yeni üye
25 Ağu 2010
12
0
arkadaşlar ve komutanlarım lütfen yardım edin..ne yapacağımı bilmiyorum..bilgisayarımı açar açmaz ( kişiselleştirilmiş ayarlar yapılıyor C:\program Files \winlogon\winlogon.exe ) bu yazı uyarı kutucuğu gibi ufak bir şekilde bilgisayarımı açar açmaz karşıma çıkıyor.pc 2 veya 3 kez açıp kapattıktan sonra ancak masa üstüne kavuşabiliyorum.. öğrendiğim kadarıyla formatlık bi durum değilmiş..lütfen yardım edin ne yapmam lazım..

Son düzenleme:

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Yazı fotnunu küçült ve msn adresini de oradan kaldır(editle).
Forum Kuralları'nı okumadan konu açmayın...

xmazlum1980x

Yeni üye
25 Ağu 2010
12
0
arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

nasıl alıcam bilmiyorum ki bi yardım edin abii

tamam yönetici kardeş hallettim...ama yardım edin lütfen en azından bi yol gösterin

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
nasıl alıcam bilmiyorum ki bi yardım edin abii
Daha demin sana Forum Kuralları'nı oku dedim.:)
Flood yapma.
Önce Forum Kuralları(Tıkla)'nı bir oku.

Bu aradan "yönetici" diye kime dedin:D Bana mı?:D:D

Açıklama :
winlogon.exe dosyası Windows login manager. It handles the login and logout procedures on your system. Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli çalışması için kaldırılmamalıdır.

Tavsiye :
winlogon.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.

Yazılımcı :

Microsoft Corp.

İsim :
Microsoft Windows Logon Process

Uygulama :

Microsoft Windows Operating System

Risk :

0 / 5

Spyware :

winlogon.exe spyware değildir.

Adware :

winlogon.exe adware değildir.

Son düzenleme:

xmazlum1980x

Yeni üye
25 Ağu 2010
12
0
yaw abey nededin anlamadım ki... tabiki saol anlamasamda bişiyler yazmışsın buraya..ama biraz araştırdım..bu winlogon hadisesi dünyaca ünlüymüş yani bi virüsmüş heralde..burada birisine söyledim winlogonl ve ona bağlı exe dosyaların hepsini karantinaya gönderdi ve şimdi bilgisayar açılışta hata yapmıyor. doğrı açılıp kapanıyor..ama bundan sonra ne olur bilmem ..iyi bilen arkadaşların yorumunu bekliyorum.

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
xmazlum1980x, yazı fontunu küçült, kurallara aykırı.
Ayrıca winlogon bir sistem dosyası: (Microsoft Windows Türkiye Destek Blog'undan Alıntı)

Açıklama :
winlogon.exe dosyası Windows login manager. It handles the login and logout procedures on your system. Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli çalışması için kaldırılmamalıdır.

Tavsiye :
winlogon.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.

Yazılımcı :

Microsoft Corp.

İsim :
Microsoft Windows Logon Process

Uygulama :

Microsoft Windows Operating System

Risk :

0 / 5

Spyware :

winlogon.exe spyware değildir.

Adware :

winlogon.exe adware değildir.

giris15

Üye
25 Haz 2010
80
0
Sistemini güncel bir Antivirüs ve Spyware programı ile taratman taraftarıyım. Ayrıca Service Pack 2 yüklü değilse yüklemeni tavsiye ederim, kolay gelsin..

xmazlum1980x

Yeni üye
25 Ağu 2010
12
0
saolun komutanlar.. bende yeni yeni şeyler öğrenmeye başladım..ama tabiki sizler kadar uzman konumda değilim..kısaca şöyle anlatayım..bilgisayar konusundan anlayan arkadaşım ilk önce advanced care adlı bi program yükleyip düzeltme yaptı sanırım, sonra the claner adlı bi program daha yükledi ve tekrar tarattı sonra ordan çıkan sonuçlarla bi kaç riskli dosya daha sildi sonra açılış ayarlarını düzeltti ve son olarak adını hatırlayamadığım ve bulduğu başka riskli programları silen diğer bi program yükleyerek bilgisayarda sorun bırakmadı..ne karışık bi işmiş anlamadım.. ve bu winlogon.exe hatası postadan gelmiş yani bi virüsmüş ve bu sorunuda böylelikle halletmiş olduk. daha doğrusu dostum halletti ve bir kuruş parada istemedi, neyse kafanızı ağrıtmayayım ben daha fazla ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.