Wireless Adaptör Seçimi - Yardım

goldberg_44

Yeni üye
19 Kas 2007
5
0
Merhaba öncelikle herkese.

arkadaşlar

atheros chipsetli olup linux, kali uyumlu
yada
RTL8187L chipsetli ve yine linux, kali uyumlu olan

harfiyat yapabileceğim, aircrack-ng uyumlu, injection sorunu olmayan cihaz arıyorum.

alfa awus036h inceledim, ısınma haricinde sorunu yok sanırım.
ben yine de konunun uzmanından bir bilgi alabilirim ve 2015 güncel cihazlardan iyi olanlar vardır belki umuduyla bu konuyu açmak istedim.

şimdiden yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
iyi paylaşımlar.

Son düzenleme:

goldberg_44

Yeni üye
19 Kas 2007
5
0
teşekkürler bilgi için. şuan ben de awus036h'ın detaylarına bakıyordum. bir forum sitesinde kullanıcı şunu diyor;

Alıntı yapıyorum mesajından :

" Üstadlar 1 aylık alfa kullanıcısıyım orjinal oldugundan da eminim sadece ataklar ıcın almıstım modemı ataklar yaparak sıfre denemelerı başarılı sorunsuz crack yapabılıyorum fakat 1 hafta kadar once fark ettıgım bı olay basıma geldı normalde sıfresını kırdıgım hıcbır modeme baglanmazdım cunku evımde ınternetım var ancak laptopdan deılde usb yontemıyle alfamla ınternetıme baglandıgımda ınternetımın cok yavas oldugunu fark ettım sonra sıfresını kırdıgım modemlere baglandım aynı ınternet cok yavas nedendır bılınmez ınternete cok yavas gırıyor drıverden olabılecegını okudum deıgıstırdım olmadı uzak mesafelerde ıyı cekıyor gorunuyor olabılır ancak okdr dogru gostermıyor yavas gırılebılr dıyenler oldu baglantı ıyı olmadıgı ıcın fakat modem 1 metre yanımda evımde ve testler yaptıgımda sonuc husran oldu nedense yardımcı olabılecek arkdslar varmı
cunku bu alıcıya ben harıcı antenler yapmayı ve projeler yapmayı ıstıyordum fakat daha kendı antenıyle 1 metreden baglantıda problem yasıyorum projelerım nekdr basarılı olabılırkı "

Şöyle bir seçenek de var arkadaşlar;

compatibility_drivers [Aircrack-ng]

bu sitede yer alan uyumluluk listesinde;
airodump ve aireplay uyumluluğunda chipset olarak tam uyumlu olan Centrino a/g/n (5xxx) var.

özetle; laptopumun wireless kartını Centrino a/g/n (5xxx) serisinden bir kart ile değiştirirsem, wireless adaptör gerekmeden (laptopun çekim alanı içerisinde olan wifi ağlar için) harfiyat yapabilirim.

bu konuda yorumu olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.