Windows WMvare Sanal makine ayarları nasıl olmalıdır?

HydraT3

Üye
25 Mar 2018
93
2
Arkadaşlar sanal makineye win 10 kurup bazı uygulamaların, kodunu vs okumam lazım. Lakin bunlar virüs çıkarsa benim ana sistemim ve modem DNS ip vs şeylere sıçramasını istemiyorum hangi özellikleri kapatmalıyım ana PC ile veri bağlantısını kesmem ağı güvenli yapmam için?

'Türk

Moderasyon Tim Direktör Yrd.
5 May 2020
2,437
33
1,518
K E R K Ü K
1. si sanal makinaya kurduğun bir şey senin bilgisayarında yer almaz bu yüzden sıçaramaz.
hem ip adresine sıçrarsa ne olacakki modeme reset atınca ip adresin değişiyor zaten ha illede görmesin diyorsan vpn kurarsın olur biter.

'Türk

Moderasyon Tim Direktör Yrd.
5 May 2020
2,437
33
1,518
K E R K Ü K
Yani kuvayihackiye nin dediği gibi yalnız şunu eklemek istiyorum vpn yerine proxy daha mantıklı değil mi

---------------------------------------------
Hack çilingirse Ddos kapıya omuz atmaktır

nerede kullacağına bağlı, checker ile uğraşıyorsan proxy, arkadaş gibi program test edeceksen vpn.
hız açısından vpn daha iyi.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Merhaba,

Sanal makine ince ayarların nasıl yapılacağına yönelik eğitim amaçlı video aşağıdadır. İzleyerek uygulayabilirsiniz;

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=ykYZ4wwYOmM"]https://www.youtube.com/watch?v=ykYZ4wwYOmM[/ame]

ZiksthemW

Asistan Moderatör
28 Mar 2020
1,040
3
137
Oslo
Hocam sonuç olarak harddiske kuruluyor sanal makine, ben sanal makineye virüs bulaştırsam kendi ayağıma sıkmış olmaz mıyım?

Merhaba,

Kullandığınız sanal makine programının ayarlarından ana bilgisayarın dosyalarına erişimi kapatabilirsiniz. Bu sayede sanal makinedeki virüs ana bilgisayardaki dosyalara erişemez.

Saygılarımla,
ZiksthemW

ZiksthemW

Asistan Moderatör
28 Mar 2020
1,040
3
137
Oslo
VMware kullanıyorum ayarlarda böyle bir fonksiyona rastlamadım.

Merhaba,

VMWare'de böyle bir özellik bulunmakta, büyük ihtimalle siz görmediniz.

Türkçe;
VM > Ayarlar > Paylaşılan Klasörler/Dosyalar > Klasör Paylaşımı > Tik'i kaldırın.
(Farklı olabilir)

İngilizce;
VM > Settings > Shared Folders > Folder Sharing > Uncheck

Saygılarımla,
ZiksthemW

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.