Wmware - Ana makine de kopyaladığım şeyi sanal makinede yapıştıramıyorum!

Networks

Üye
28 Nis 2020
134
0
Parrot kullanıyorum. Ana makine'den kopyaladığım bir yazıyı Sanal Makinede yapıştıramıyorum. Ne yapmalıyım? wmware kullanıyorum.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
VMWare İş İstasyonunu kapatmaya çalışın. Çalışan konuklarınızla ne yapmanız gerektiğiyle ilgili bazı seçenekler sorulacak (şu anda çalışıyorsa): Askıya Al, Kapat, Arka Planda Çalış, İptal .

Arkaplanda Çalıştır öğesini seçin. VMWare İş İstasyonunu Yeniden Açın.

Vmtools'u öldürmeye zorladım ve onları tekrar çalıştırdım ve bu her zaman kes/yapıştır işleminin çalışmaya devam etmesini sağladı.

Kod:
taskkill /F /IM vmtoolsd.exe
"C:\Program Files\VMware\VMware Tools\vmtoolsd.exe" -n vmusr

Sadece Dosya -> Çık (veya X) seçeneğini tıklayın ve "Arka Planda Çalıştır" ı seçin. Sonra VMware Workstation'ı tekrar başlatın, tekrar çalışın, kopyalayın ve tekrar çalışın!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.