Woess aracı ile elimizde ki giriş bilgilerinin hangi sitelerde kayıtlı olduğunu öğrenelim.

Will Graham

Katılımcı Üye
14 Eki 2022
581
489
bu konumda sizlere python ile hazırlamış olduğum woess isimli programı tanıtmaya çalışacağım. woess 14 farklı siteye, girdiğiniz bilgiler ile giriş yapmaya çalışan ve sonucunu ekrana yazdıran bir programdır. bu işlemi selenium modülünü kullanarak yapar.

insanlar gerekli olan tarayıcıyı indirmekte güçlük çektiği için tarayıcıyı otomatik indiren bir kod ekledim. bu kod her ne kadar işimizi kolaylaştırsa da linux işletim sisteminde bir hataya yol açıyor. bu sebepten ötürü şimdilik sadece windows işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

Giriş yapmaya çalıştığı siteler:

• instagram.com
  • freelancer.com
  • spotify.com
  • github.com
  • facebook.com
  • reddit.com
  • fandom.com
  • eksisozluk.com
  • mediafire.com
  • 7cups.com
  • airbit.com
  • airliners.net
  • buzzfeed.com
  • codewars.com
programı indirebilmek için bu linke giderek, aşağıda bulunan görselde ki gibi ilk önce code yazısına sonra ise Download ZIP yazısına tıklamalısınız.

k6d5b4x.png

zip dosyasını indirdikten sonra klasörü içerisinden çıkarın ve klasöre girerek resimde gördüğünüz yere cmd yazın ve enter tuşuna basın.

ibil5h9.png

cmd açıldıktan sonra
pip install -r requirements.txt komutunu kullanarak gerekli modülleri indirin.

i2acitv.png

son olarak python woess.py komutunu kullanarak programı çalıştırın.

mv3gon3.png

program cmd de yukarıda ki gibi görünüyor ama farklı bir terminal emülatörü ile çalıştırırsanız görüntü aşağıda ki gibi daha canlı olacaktır.
dglj6qz.png

tarayıcıyı arkaplanda çalıştırmasını istediğimiz zaman spotify.com sitesine giriş yapamadığını fark ettim. sorunun ne olduğu hakkında bir fikrim yok. müsait oldukça içerisine daha fazla site girmeye çalışacağım, ekledikçe konuyu güncellerim artık.

Github link'i:
GitHub - cannibal-hannibal/woess

Son düzenleme:

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,220
1,213
Amsterdam
Eline sağlık !

Tavsiye kabul ediyorsan, xpath yerine csselector kullanmanı tavsiye ederim. Xpath ile sayfa içerisinde herhangi bir şey değiştiğinde xpath adresi de hemen değişiyor. Bundan dolayı fazla uzun ömürlü olmuyor.

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,220
1,213
Amsterdam
Verimlilik açısından çok zayıf ve hatta gereksiz, rest api çalışarak herhangi bir makro kullanmadan da rahatlıkla sitelere istek atabilirsin
Selenium'un verimlilik açısından zayıf olduğuna katılıyorum. Fakat Instagram, Facebook vb. platformlar login post işlemini gerçekleştirirken anlık tarayıcıya göre encryption yapıyor. Bazı diğer sosyal medya platformları tagleri dinamik tutarak her giriş yapıldığında farklı bir tag atıyor. Bundan dolayı requests ile o parametreleri hesaplayıp, gönderilmesi çok zor. Arkadaş muhtemelen bundan dolayı Selenium'u tercih etmiş.

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
764
Cudi
Selenium'un verimlilik açısından zayıf olduğuna katılıyorum. Fakat Instagram, Facebook vb. platformlar login post işlemini gerçekleştirirken anlık tarayıcıya göre encryption yapıyor. Bazı diğer sosyal medya platformları tagleri dinamik tutarak her giriş yapıldığında farklı bir tag atıyor. Bundan dolayı requests ile o parametreleri hesaplayıp, gönderilmesi çok zor. Arkadaş muhtemelen bundan dolayı Selenium'u tercih etmiş.
Bu tooldaki görev login olmak olduğu için bir kere her türlü bahsedilen platformlara login olmak çok zor olucak çünkü bu platformlar ip bilgisinden headerına, tokenine kadar bir çok şeyi karşılaştırıyor atılan istekte bu yüzden tool bunlarda istenildiği gibi zaten çalışmayacak. Ama bu noktada toolun yaptığını rest api yaparak gerçekleştirmek için fazladan mesai gerektiren tek husus tarayıcının kullandığı istek yapısını taklit etmek: header daki önemli kısımları fark etmek tokenleri çekmek gibi.

MR.obama

Yeni üye
22 Ocak 2023
1
0
Kolay gelsin hocam cmd komutu yazınca pip' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
Uyarısı alıyorum dosyaları indirmeme rağmen neden olabilir

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
319
23
Kolay gelsin hocam cmd komutu yazınca pip' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
Uyarısı alıyorum dosyaları indirmeme rağmen neden olabilir
Merhaba. Windowstaysanız python kurulum programına gidip seçeneklerden pip-i seçip güncelleyin.

veya pip3 kullanın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.