Wordpress / Config Cekmek / Resimli Anlatım /

SeSa1453

Yaşayan Forum Efsanesi
12 Eki 2012
10,110
5
Nahçıvan
Merhaba canim kardeslerim.videodan sonra resimli bir anlatim yapmak istedim.Hemen baslayalim.

Öncellikle Sifresini Kırdıgınız Herhangi Bir Wordpress Sitesine Giriş Yapiyoruz.
Shell Yapiştiricagimiz İçin Alttaki Sıralamayi Takip Ediniz..
Secenekler Bölumunden >> Editor Kısmına Gelip >> 404.php Sayfasını Seciyoruz.

Arkasından Webroot2 Shellimizin Kodlarını Yapiştiriyoruz. Sonrasında Örnek : https://www.siteadreismiz.com/404.php Olarak Gidiyoruz.

Buradan Hemen Cgi-Shell Geçiyoruz

Önumuze Gelen Yere Şifreyi Yazicagiz. Sonra Enter

Daha Sonra Önumuze Bu Tarz Yer Gelicektir. Serverdeki Siteleri Dizmek Anlamina Gelen Komut " cat /etc/passwd " Kullanicagiz

Bundan Sonrasında Önumuze Kodlar Gelicektir. Root Yazısından İtibaren En Alttaki Kutucugun Üstüne Kadar Olan Kodları Aliyoruz.

Sonrasında İse Config Fucker Tiklayip Kodları Oraya Yapiştiriyoruz Ve Alttaki Komutu Config Cekin Üstüne Yapiştirip Çek Diyoruz.

Bir Süre Sonra Tamamlandi Diyecektir.

Şimdi İse Sırada 2.Shelimizi Upload Etmeye Geldi Sıra , Hemen 404.Php Gidip Yeni Sheli Yükleyelim.

Yüklendikten Sonrasında Upload Basarili Diyecektir. Arkasından 404.Php Kadar Silin. Örnek :

http://www.siteadresaf.com/sadrazam.php (Yada Sizin ShellAdınız )

Sonrasında Hemen Configweb Tikliyoruz

Gördugunuz Gibi Sunucuda Tek Bir Site Var Oda Bu Site Demekki Sunucu Admine Ait Ve Tek Site Barınmakta Ama Bizim İşimize Yaramaz Berki Ama En Azından Yolu Ögreniyoruz Şimdi Siteleri Nasil Hackliyecegiz Config' i Çektik İşlem Tamamlandı.
Hemen Son Upload Ettigimiz Shelle Geçelim Ve & SQL Kısmına Girin.

Sitenin Configine Girin.

Oradaki Bilgileri Düzgünce SQL Yazip Connect Diyelim.

Önumuze Böyle Bir Yer Gelicek , Buradan "wp-options" Bulalim Ve Sitemizin İsmini Ögrenelim.

Daha Sonradan İse Wp-user Girip Adminin Şifresini MD5 Degiştiricegiz Oluşturdugunuz Bir Md5 Admin Userin Şifresini Degiştirin

Sonrasında Panele Giriş Yapıp Siteleri Hackleyebilirsiniz

İyi Forumlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Eline sağlık kardeşim yeni başlayanlar çok harika bir konu olmuş açtığın wordpress konularını eğitim seti haline getirsen iyi olur :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.