WordPress, MyBB, vBulletin gibi sistem yapmak ne kadar zaman alır?

ZeRo Dots

Yeni üye
30 Kas 2010
45
0
Arkadaşlar ödev olarak başlıkta belirttiğim tarzlarda sistem yazmam isteniyor aslında daha çok WordPress gibi yalnız o kadar gelişmiş değil sadece içerik yönetim sistemi olan, üye kaydı olabilen, eklenti sonradan kolaylıkla entegre olabilen bir sistem hemen hemen wordpress gibi işte.

Acaba bu sistem ne kadar zaman alır? Buna göre yanıma adam almayı planlıyorum ve ona göre proje yönetimi uygulayacağım. Şu an iki kişi yapacak sistemi ama tahminime göre iki kişi 2.5 ay da bitirir gibi geliyor veritabanıymış falanmış filanmış. Yalnız pek emin de değilim açıkçası fazla mı az mı bilmiyorum. Bu yüzden fikirlerinizi almak istedim. Sizce sıfırdan WordPress'in aynısını yapsak ne kadar sürer? 2 kişi için? 4 kişi için? Ki bu sistemi de daha sonra panelli site isteyen müşteriler için de kullanmayı düşünüyorum.

Fikri olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

harundemka4

Katılımcı Üye
17 Eki 2012
772
2
İstanbul
Onu Eklentilerden İndirim Programlar Yardımı İlle Mesela Filezilla Yardımı İle Sitene Aktarman Gerek Aktarınca Pluginlerden Eklentini Çalıştıracağın İçin Sen Düşün Kaç tane Eklentin Varsa O Kadar Zaman Aslında

UsturaHacker

Uzman üye
19 Haz 2013
1,056
1
Nereye...
Arkadaşlar ödev olarak başlıkta belirttiğim tarzlarda sistem yazmam isteniyor aslında daha çok WordPress gibi yalnız o kadar gelişmiş değil sadece içerik yönetim sistemi olan, üye kaydı olabilen, eklenti sonradan kolaylıkla entegre olabilen bir sistem hemen hemen wordpress gibi işte.

Acaba bu sistem ne kadar zaman alır? Buna göre yanıma adam almayı planlıyorum ve ona göre proje yönetimi uygulayacağım. Şu an iki kişi yapacak sistemi ama tahminime göre iki kişi 2.5 ay da bitirir gibi geliyor veritabanıymış falanmış filanmış. Yalnız pek emin de değilim açıkçası fazla mı az mı bilmiyorum. Bu yüzden fikirlerinizi almak istedim. Sizce sıfırdan WordPress'in aynısını yapsak ne kadar sürer? 2 kişi için? 4 kişi için? Ki bu sistemi de daha sonra panelli site isteyen müşteriler için de kullanmayı düşünüyorum.

Fikri olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Wordpress editle :RpS_thumbsup:

hilalcom12

Üye
13 Tem 2009
137
0
UsturaHacker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1 kişi paneli halletse
1 kişi site içini halletse
1 kişide temayı halletse
1 kişide kodları kontrol etse

3 güne yapılabilir.
eğer iyi bir sistem yapmak istiyorsanız 1 haftayı bulur.

aynen

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.