Wordpress Sayta İndex və Shell basma

ByXen

Kıdemli Üye
26 Mar 2016
3,052
0
Konu Sahibi:ShuJaira

Çeviren:ByXen

Salam dostlar;

Aramıza yeni qatılan yoldaşlarımız index və shel yöntemlerinde çox problemlər yaşayırlar məndə sizlərə xitab olaraq bir mövzu hazırlamağa qərar verdim ümid edirəm müvəffəqiyyətli olar və bəzi çətinliklər aradan qalxar ...

Bu gün sizlərə Wordpress bir sayta necə index kodlarımızın bilərsiniz və necə shell basıb shell yoluna gedə bilərik. Bu mövzu başlıqlarını işləyəcəyik.

Uzatmadan baş qarışdırmadan ən sadə və aydın şəkildə izahata keçirəm.

Lazımlı vəsaitlər

K2 Shell :
https://yadi.sk/d/rn4ucukbr58EL

İndex Kod :
https://yadi.sk/d/5VW8L78ar58Az

Rar Pass ShuJaira-tht

Lazımlı vasitələri indirdikten sonra edəcəyimiz əməliyyatlara keçirik,

Brute Force və ya Türk Altaydan hacklediğimiz Wordpress saytlarının Admin panelinə daxil edirik.

Nümunə Admin Panel:

2jN9zA.png

Şəkildə gördüyünüz sol tərəfdəki menyulardan apparanceye basırıq və içəridəki menuden editor deyirik dostlar

yəni; Admin panelə daxil> Apparance> Editor

Nkg1ja.png

Şəkildəki lazımlı seçkiləri etdikdən sonra sıra gəldi sayta kodlarımızın basmağa;

E36Rkg.png

Kodlarımızın basdım. Update dedikdən sonra Saytın Ana səhifəsinə nəzarət etməyə gedirik ...

7AXNzl.png

Kodlarımız basılmış və index işlemimizi reallaşdırmış oluruq ...

Əhəmiyyətli nəzərə alınacaq xəbərdarlıqlar;

Bəzi problemlər olabiliyolar index kodumu basdım amma saytın ana səhifəsində görünmür napmalıyım?

Dostlar pes etmək yox bir çox üsul mövcuddur bəzilərini izah etməyə başlayıram ...

Qırdığımı saytların içində təhlükəsizlik ola kodlarımızın basarız amma təhlükəsizlik maneə törətdiyi üçün göstərilməz bunları aşmaq üçün; az əvvəl yuxarıda göstərdiyim qovluqa dərhal geri dönürük ... '' Main index Template (index.php) 'də gözükmedimi?

Arayacağımız ve kodlarımızın tekrar yapıştırabileceğimiz dizinleri mevcuttur

Bunlar ;

Kod:
index.php
Home.php
Header.php
Homepage.php
home_old.php
Page.php

Saytda bu rehberler axtarıb tapırıq və kodlarımız buraya yapıştırdıktan sonra təkrar anasayfamızı nəzarət edirik birindən biri basacaq

Ən sonra çarə olan Theme heaser (Header.php) 'yi ən sona

İndex mövzumuzun sonuna gəlmiş oluruq ....

Gələk Shell basmağa:

Wordpress Saytına Necə Shell Basarım?

Dostlar sheli basmak üçün təbii ki yenə admin panelinə çatmamız və içəridə olmazmı lazımdır daxil etdikdən sonra təkrardan eyni yolları izləyirik

Apparance> Editor qisiminə gəldiyi halda, Sağ tərəfdəki php kodlaşdırma variantlarından '' 404.php''yi tapırıq. Və verdiyim K2 Shel kodlarımızın buraya yapıştıracağız

lErbvX.png

Sırada edəcəyimiz əməliyyat Shelimizi görmək üçün bu səfər səhifəyə baxmırıq. Bir shel yolu girmemiz lazımdır. yəni 404.php'ye çatmalıyıq.

Bunun üçün:

Kod:
 www.hedefsite.com/wp-content/Themes/tema adı/404.php

Burda əhəmiyyətli xüsuslar onları yalnış etsək 404 found səhvi ilə qarşılaşarıq Hədəf sitemizi girdikdən sonra wp-content / Themes sabit Tema adımızı saytdan öyrənəcəyik Bunun üçün kodlarımızın basdığımız dizinə gedirik ...

yVozVj.png

Tema ismimizi'de öyrəndikdən sonra bu birləşmənin necə yapacağımıza gəldi sıra. Tema adımız olan: NOO JobMonster (shared on wplocker.com) 'u yazarkən bəzi xüsuslara diqqət etməliyik. Bütün adlar kiçik və birləşmiş olmalıdır; başqa shel yolumuzda səhv alırıq Tam olaraq shel yolumuzu girək indi

Kod:
www.hedefsite.com/wp-content-/Themes/noojobmonster(sharedonwplocker.com)/404.php

dedikdən sonra dirək hel yolumuza daxil edə bilməkdəyik ...

Nümunə Shell yolu:

882Ndn.png

Doğabilecek problemlər:

Ustad dediklərinin eynisi etdim lakin 404 səhvi alıram Shel daxil edə bilmədim nə etməliyəm?

Sitemizde Kod (SHELL) qoruma var. Shelimizi gif olaraq yedirteceğiz ... Shel daxil edə bilmədi isək səhv almışsanız dərhal sitemizi panelinə shel kodlarımızın bastğımız yerə dönürük.

Shel koldumuzun ən başına '' GIF89; a '' kodunu əlavə edirik və təsdiqləyirik təkrar Shelimizin yolua gedirik və içerdeyiz ...

Kod:
Kod : GİF89;a

Selametle..

Konunun Türkçesi:

http://www.turkhackteam.org/web-server-guvenligi/1301050-wordpress-siteye-index-ve-shell-basma-shujaira.html

Son düzenleme:

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Ellerine sağlık hocam wpde de indexi nereye bascağımı arıyordum hep index.php ye basar geçerim shelle gerek kalırmı onu düşünüyorum hocam

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Hocam birde hani zaten yabancı uyruklu sitelere saldırıyoruz da çok kaliteli ve güvenli bi site bile olsa ben çoğunluk hindistan sitelerine saldırıyorum onlar bana dava vs. falan açabilirler mi? veya ipmi bulup bişeyler?

ByXen

Kıdemli Üye
26 Mar 2016
3,052
0

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.