Worm+trojan

20 Haz 2021
90
15
19
Merhaba üstatlar ve diğer forum üyeleri
Ben bir worm yazmak istiyorum ama içinde trojanda olucak aşşağıda biraz daha detaylı anlatıcam
trojan ismimiz : 0101 olsun
Worm ise : /2 olsun
Solucan kendini çoklama özelliğine sahip ama kendisi zaten trojan taşıyacağından /2 dosyası 0101 dosyasının bağlantılarını kurucak

10 tane 0101 kurarsak
Hem benim bilgisayarım yavaşlar
Hemde karma karışık ortam olur

Eğer 0101 “” varsa daha fazla kurmasın

silinirse 10tane /2 den 1 tanesi 0101 dosyadan bir tane kurucak ama
/2 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 ğelelim 5,7,8,2 ,1 solucan silinicek ğeride kalan 6,9,10,4,3 kaldı ğeriye bunlardan bir tanesi 0101 trojanını kurucak ve tekrar pasif beklemeye ğeçicek

3,4,6,9,10 kaldı
3. /2 harekete ğeçerek 0101 trojanını kuruyor
4 zaten 0101 dosyası var diyerek çalışmıyor beklemede kalıyor
Diğer dosyalarda 4 gibi duruyor ve bekliyor .. fikirlerinizi alabilirmiyim?

Gladiaus

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
317
83
Baku, Azerbaijan
Merhaba üstatlar ve diğer forum üyeleri
Ben bir worm yazmak istiyorum ama içinde trojanda olucak aşşağıda biraz daha detaylı anlatıcam
trojan ismimiz : 0101 olsun
Worm ise : /2 olsun
Solucan kendini çoklama özelliğine sahip ama kendisi zaten trojan taşıyacağından /2 dosyası 0101 dosyasının bağlantılarını kurucak

10 tane 0101 kurarsak
Hem benim bilgisayarım yavaşlar
Hemde karma karışık ortam olur

Eğer 0101 “” varsa daha fazla kurmasın

silinirse 10tane /2 den 1 tanesi 0101 dosyadan bir tane kurucak ama
/2 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 ğelelim 5,7,8,2 ,1 solucan silinicek ğeride kalan 6,9,10,4,3 kaldı ğeriye bunlardan bir tanesi 0101 trojanını kurucak ve tekrar pasif beklemeye ğeçicek

3,4,6,9,10 kaldı
3. /2 harekete ğeçerek 0101 trojanını kuruyor
4 zaten 0101 dosyası var diyerek çalışmıyor beklemede kalıyor
Diğer dosyalarda 4 gibi duruyor ve bekliyor .. fikirlerinizi alabilirmiyim?
Trojan kullanmakdansa rat kullan

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,
Şöyle anlatayım. İlk olarak wormlar internet tarihinden silineli yıllar oldu. Artık hemen hemen bütün anti virüs veya anti malware, güvenlik duvarları wormların nasıl çalıştığını nasıl bir algoritmaya sahip olduklarını biliyorlar. Bu nedenle güvenlik duvarının wormu durdurması saniyelerini alır. Senin anlattığın senaryoda bazı mantık hatası var. İlki yaptığın trojanın çoğalması veya sistemde birden fazla olması bir anlam ifade etmiyor. Tek bir trojanla bile ne istiyor isen yapabilirsin. İkinci mantık hatası ise hani yazmışsın ya birisi silinince diğer kopya worm sisteme trojan kurup pasif moda geçicek bak işte orada şu konuda bilgi yetersizliğin var. Güvenlik sistemlerinde eğer zararlı gördüğü uygulamayı siliyor, karantinaya alıyorsa peşinden aynısının klonlarınıda zincirleme siler veya karantinaya alır. Yani teoride düşündüğün bu sistem çalışmaz.

Keyifli forumlar dilerim

20 Haz 2021
90
15
19
Merhaba,
Şöyle anlatayım. İlk olarak wormlar internet tarihinden silineli yıllar oldu. Artık hemen hemen bütün anti virüs veya anti malware, güvenlik duvarları wormların nasıl çalıştığını nasıl bir algoritmaya sahip olduklarını biliyorlar. Bu nedenle güvenlik duvarının wormu durdurması saniyelerini alır. Senin anlattığın senaryoda bazı mantık hatası var. İlki yaptığın trojanın çoğalması veya sistemde birden fazla olması bir anlam ifade etmiyor. Tek bir trojanla bile ne istiyor isen yapabilirsin. İkinci mantık hatası ise hani yazmışsın ya birisi silinince diğer kopya worm sisteme trojan kurup pasif moda geçicek bak işte orada şu konuda bilgi yetersizliğin var. Güvenlik sistemlerinde eğer zararlı gördüğü uygulamayı siliyor, karantinaya alıyorsa peşinden aynısının klonlarınıda zincirleme siler veya karantinaya alır. Yani teoride düşündüğün bu sistem çalışmaz.

Keyifli forumlar dilerim
Çok teşekkürler , 1. Si yanlış anlatımımdan dolayı oldu sanırsam trojanım silinince tekrar çıkarılmasıydı aynı dosyanın Yinede birisinin cevap vermesi iyi oldu teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.