💣 XKeyscore ⚔️ // 💣 İşin Kamera Arkası!⚔️

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30

Bunu gösterme amacım kurumları ve kişileri bir nebze de olsa bilinçlendirmek. Siber Alanda çok ciddi zararların verilmesini önlemektir. Eğitim amacı ile kullanılmasını amaçlandığı için, edindiğiniz bilgileri kullanmanız, yorumlamanız ve neticesinde uğrayabileceğiniz/uğratabileceğiniz üçüncü kişilere vereceğiniz olası zararlardan hiçbir şekilde ve surette hukuki ve cezai sorumluluğu kendi adıma ve Türk Hack Team Adına kabul edilemez.

Z51a6V.png

Z51a6V.png

İşin Kamera Arkası!

Bilgi Çağında yaşadığımızı, Bir diğer ifade ile Teknoloji çağında olduğumuzu defalarca söyledim. Ben insanlara bilginin ne kadar önemli olduğunu söyle söyle inanın benim dilimde tüy bitti. Ama insanlar kendi özel hayatlarını hiçe sayıp gün geçtikçe sosyal mecralarda boy göstermekten geri kalmadılar. Aman şunu yedim içtim fotosunu çekim atayım, Aman doğum günüm veya önemli organizasyon var onu yazım bildirim. Görüntülü konuşmaktan geri kalmam. Herkes şunu almış şu siteden şunu da âlim bunu paylaşayım. Bu bilgiler neye mi yaradı. Gelin görelim.

XKeyscore Nedir?

İlk önce XKeyscore ne olduğunu bilelim. Bir NSA projesi olarak bilir. Bu projenin hedefi, Her türlü elde edilebilicek veriyi amaca göre filitrelemektir. Yani bir diğer deyişle profilize etmek. NSA'nın ise buna açıklaması “Dünyanın dört bir yanındaki makinelerde çalışan, tamamen dağıtık bir veri işleme ve sorgulama sistemidir.”

Z51a6V.png

Z51a6V.png

Peki Neden Bu kadar Önemli!

Şimdi gelelim neden önemli olduğu kısmına, Çünkü Elde edilen bu veriler (telefon konuşmalarından tutunda attığınız sms dahil, sosyal platformlardaki yazışmalar, internet ortamında tıklanılan atılan e -postalar, aratılan kelimeler, girdiğiniz sitelere kadar hemen her şeyin sunucularda toplanması) sayesinde sizin hakkınızda bu denli elde ettikleri veriler ışında sizi hacklemeleri çok kolay. Bu yüzden NSA sunucuları hep hackerler için devasa kütüphane olmuştur. Ondan dolayı çok büyük saldırı altındadır. Gerçi İşin Kamera Arkası da şu ki; İster çevrim içi olun isterse çevrim dışı olun sizden her türlü bilgi elde edebilmeleri. Çevrim içi olursanız sizi devletler, kurumlar, Yeri geldiğinde hackerler izler,dinler ya da isterseniz çevrim dışı olun loglar aracılığı ile yaptıklarınız kayıt altına alınır. İşte Kişisel Veri Gizliiği bu yüzden çok önemli, tanımadığınız insanları hayatınıza dahil etmemek için.

Z51a6V.png

Z51a6V.png

Eveeeet TÜRK HACK TEAM Ailesi bugünlük bu kadar olsun.Takipte kalın takıldığınız yerlerde sormaktan çekinmeyin öğrendiklerinizi bir başkalarına öğretmeyi ihmal etmeyin kısacası cimrilik yapmayalım.

sBZcVB.jpg

Kod:
[CENTER][B][COLOR="White"]Yeni fikirlere açığım, düşüncelerinizi yazarsanız. Daha da geliştiririm.

[/COLOR][/B][/CENTER]

Son düzenleme:

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Konu kısa ancak bilgilendirici olmuş. Biraz daha detaylara inilebilirdi belki. Bu proje hakkında daha fazla bilgi almak isteyenlere Edward Snowden'ın hayatını anlatan filmi izlemenizi tavsiye ederim. NSA gibi kuruluşlar zaten rootkit gibi yazılımlar için çok yüksek mecralarda harcama yapıyorlar. Dev firmalar ile gerçekleştirmiş oldukları halka kapalı anlaşmalar ile de bu teknolojik cihazların üretiminden itibaren işletim sistemlerinin içerisinde bu tür, kullanıcıları izleyebilecek, takip edebilecek ve verilerini depolayabilecek bir ortam yaratıyorlar. Etkilerini yavaş yavaş görmeye başlasak da ileride çok daha bûyük bir sorun haline geleceğinden şüphem yok.

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
Konu kısa ancak bilgilendirici olmuş. Biraz daha detaylara inilebilirdi belki. Bu proje hakkında daha fazla bilgi almak isteyenlere Edward Snowden'ın hayatını anlatan filmi izlemenizi tavsiye ederim. NSA gibi kuruluşlar zaten rootkit gibi yazılımlar için çok yüksek mecralarda harcama yapıyorlar. Dev firmalar ile gerçekleştirmiş oldukları halka kapalı anlaşmalar ile de bu teknolojik cihazların üretiminden itibaren işletim sistemlerinin içerisinde bu tür, kullanıcıları izleyebilecek, takip edebilecek ve verilerini depolayabilecek bir ortam yaratıyorlar. Etkilerini yavaş yavaş görmeye başlasak da ileride çok daha bûyük bir sorun haline geleceğinden şüphem yok.

En büyük tehlikeler yapay zeka ile gelicek olan bazı sistemler, parmak okuma ve yüz tanıma sistemleri sayesinde toplanan bilgiler ile de daha da tehlikeli boyutlara taşınacağına işaret ediyor aslında

Elinize sağlık hocam :)

Değerli yorumun için teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.